banner614

ÇELEBİ: EN KÜÇÜK DESTEK BİLE KATKI SAĞLAR

banner619

Türkiye Beyazay Derneği, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, engellilerin eğitimine destek olacak dev bir kampanyaya imza atacak. 7 bin 104 engelli öğrenciyi kapsayan kampanya hakkında bilgiler veren ve tüm Düzceliler’i destek olmaya davet eden Türkiye Beyazay Derneği Batı Bölge Başkanı Nurullah Çelebi, “En küçük destek bile bir engellimizin eğitim ile buluşmasına katkı sağlayacaktır.” ifadesini kullandı.

Düzce 02.12.2020, 17:00
1695
ÇELEBİ: EN KÜÇÜK DESTEK BİLE KATKI SAĞLAR
banner785

Kurulduğu günden bu yana engellilerin eğitim ve istihdamı yönünde çalışmaları yürüten Türkiye Beyazay Derneği, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, engellilerin eğitimine destek olacak dev bir kampanyaya imza atacak.

‘Eğitim Her Engeli Aşar’

Türkiye Beyazay Derneği Genel Merkezi tarafından düzenlenen ve 1 yıl sürecek kampanya hakkında bilgiler veren Türkiye Beyazay Derneği Batı Bölge Başkanı Nurullah Çelebi, “Bugün toplumumuzun yüzde 11.6’sına yakın bir kesimini engelliler teşkil etmektedir. Ya doğum ile ya da trafik veya iş kazası sonucu bedende oluşan hasarlar neticesinde kişi engelli kalabiliyor. Engellilerin eğitime erişimi de sıkıntılı olabiliyor çoğu zaman. Bugün basına da yansıyan birçok haberde gördüğümüz gibi ilköğretimde kaynaştırma eğitiminde olan engelli öğrenci; akran zorbalığı ya da velilerin istememesi nedeni ile eğitimlerini yarım bırakmaktadır. Kurulduğumuz günden bu yana engellilerin eğitim ve istihdamı noktasında birçok kampanya ve proje yürüttük. Derneğimiz, ‘Eğitim Her Engeli Aşar’ın ilk etabında 300 bine yakın engelli öğrencinin eğitim ile buluşmasına destek oldu.” ifadelerini kullandı.

7 bin 104 engelli öğrenciye 10 aylık destek

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde başlatacakları kampanya ile 7 bin 104 engelli öğrenciye 10 aylık eğitim bursu, eğitim materyali, barınma noktasında nakdi destek vereceklerini aktaran Çelebi, şunları kaydetti: “Kampanyamıza destek olacak vatandaşlarımız ister cep telefonlarından 7392’ye DESTEK yazarak 5 TL destek verebilecek, ya da kampanya hesabına bağış yapabileceklerdir. En küçük destek bile bir engellimizin eğitim ile buluşmasına katkı sağlayacaktır. Kampanyayla ilgili her türlü ihtiyaç ve bilgilendirme www.beyazay.org.tr sitesinden yapılacak ve yapılan bağışlar takip edilebilecektir.”

Yorumlar (0)
az bulutlu