banner851

banner614

ÇETELEŞEN SOKAK HAYVANLARINA ‘ALFA’LI ÇÖZÜM

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Bahçeşehir bölgesinin Düzce’nin en nezih ve temiz bölgesi olması gerektiğini belirterek, Bahçeşehir’de sosyal yaşamı daha iyi hale getireceklerini kaydetti.

Düzce 11.01.2022, 17:20
2089
ÇETELEŞEN SOKAK HAYVANLARINA ‘ALFA’LI ÇÖZÜM

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Bahçeşehir bölgesinde daha önce güreş sahası olarak kullanılan alana park yapılacağını söyledi. Özlü, bölgenin tümüne hitap edecek şekilde hazırlanacak olan parkın, 7’den 70’e herkesin kullanacağını kaydetti. Bahçeşehir bölgesindeki 42 parkın da tamir ve tadilatının yapılacağını belirten Özlü, yeni parkların da ekleneceğini ayrıca, açık hava sineması için de çalışmaların başladığını belirtti. 

"HİZMET BEDELİ VATANDAŞA GÖRE BELİRLENDİ"

Türkiye’de ilk defa bir belediyenin site yönetim sistemi kurduğunu ve takdirle karşılandığını belirten Başkan Özlü, Bahçeşehir A.Ş.’nin yaptığı hizmeti önemsediğini söyledi. Sitelerin 55 lira karşılığında temizlik hizmeti aldığını kaydeden Özlü, “ 75 lira olması gereken hizmet bedelini 55 liraya indirerek vatandaşlarımıza destek olduk. İsterlerse haftada bir isterlerse haftada iki defa hizmet alabilecek” dedi.

YÜZDE 85 MEMNUNİYET

Düzce Belediyesi iştirak şirketlerinden biri olan Bahçeşehir A.Ş.’nin bölgede 15 sene ve üzerinde oturan vatandaşlarla yaptığı anket çalışmasını da açıklayan Belediye Başkanı Özlü, “ Şirketten hizmet alan maliklerle yaptığımız ankete yüzde 55 kadın ve yüzde 45 erkek katıldı. Yapılan anket sonunda memnuniyet oranı yüzde 85 olarak çıktı. Bu çok önemli bir grafik. Yüzde 15’lik kesimi de memnun etmek için iyileştirmeler yapacağız” şeklinde konuştu. 

RİNG SİSTEMİ YAPILACAK

Ulaşım A.Ş.’nin de bölgede yaşayan vatandaşların ulaşım sorunlarını ele aldığını kaydeden Özlü, Ulaşım Master Planı ile birlikte sorunların tamamen ortadan kalkacağını söyledi. 114 aracın hizmet verdiğini söyleyen Özlü, “Ulaşımda sistem yerine oturdu. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda yeni güzergahlar belirlenecek. Bahçeşehir için de ring sistemi düşünüyoruz. Ring sistemi başladığında bölgede toplu taşıma sorunu tamamen ortadan kalkacak" ifadelerini kullandı.  

ALFA KÖPEKLER TOPLANACAK

Düzce genelinde başıboş gezen köpeklerden dolayı çok fazla şikayet aldıklarını söyleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, çete halinde gezen köpeklerin alfa olanlarını barınağa alarak saldırganlıklarını önleyeceklerini kaydetti. 
Kanunlara göre köpekleri belli süreden sonra barınakta tutamayacaklarını kaydeden Özlü, “ Kısırlaştırdığımız ve tedavilerini yaptığımız köpekleri salmak zorundayız. Bu noktada başka illerden köpeklerin bırakılmasını önlemek için çalışma başlatıyoruz. Allah bu dünyayı sadece bize vermedi. Sokak hayvanlarımızla birlikte yaşacağız. Saldırgan olanlarının da çeteleşmesine izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

banner844
Yorumlar (9)
memur 2 hafta önce
ne meraklıymışsınız güreşe..Düzcede yürüme yeri yok..alternatif yollar kapalı..güreşmiş.pehhh...
Traveller 2 hafta önce
Sayın başkan, fotoğrafta önünde durduğunuz Demetevler basketbol ve tenis sahalarının içler acısı halini görmüşsünüzdür umarım. Düzce nin en büyük eksikliği bakım onarım faaliyetleri...Güzel şeyler yapılıyor ama bir daha yüzüne bakılmıyor, maalesef atıl kalıyor...
düzceli 2 hafta önce
kalıcı konutlarda ara sokakların yolları yapıldığı ilk günden beri tadilat görmedi.
VATANDAŞ 2 hafta önce
VALLA KALICI KONUTLARDA ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER OKULLARINA GİTMEKTEN KORKUYORLAR BU SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRILARINDAN KORKTUKLARI İÇİN
81 2 hafta önce
Bahçeşehirin her tarafı yeşil alan Cumhuriyet mahallesi dereli tütüncü park yok
N arar 2 hafta önce
Bunlardan daha önemli kervan veolimpiyat Işık’ları dalgıç çalışmaları yapılsa mıllet akıllı kavşaklarda çile çekiyo lanet okuyo
Cash81 2 hafta önce
Kalıcı konutları rahat bırakın sırf zarasınız düzce yi betona boğdun taş döşemek medeniyet olduğunu sanan belediye
Yener yeter 2 hafta önce
Sayın özlü belediyemizin 2021 yılında kaç milyon lira hayvanlara harcadığını yani sokağa atıldığını açıklasın lütfen... Kaç fabrika yapılır o parayla!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
0
kapalı