banner615

banner614

banner701

ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞINA CİDDİ ZARARLAR VERİYOR

banner619

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, havayı kirletecek petrol maddeleri, poşet, çuval ve lastik gibi malzemelerin yakımı ile ilgili olarak cezai işlem yapılacağını duyurdu.

Düzce 13.11.2020, 10:35
3513
ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞINA CİDDİ ZARARLAR VERİYOR
banner785

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ağa Mahallesinde lastik yakan bir şâhısa Çevre Kanunu’na muhalefetten cezai işlem uyguladı. Aldıkları ihbarı değerlendiren ekipler, boş bir tarlada biriktirdiği lastikleri yakan kişiye para cezası keserken yanmakta olan lastikleri de itfaiye aracıyla söndürdü.

DUYARLI OLALIM

Zabıta Müdürlüğü yaptığı açıklamada; çevre, hava ve su kirliliğine neden olabilecek tüm eylemlere Çevre Kanunu’na göre cezai işlem uygulanacağını belirterek vatandaşları çevre konusunda daha duyarlı olmaya davet etti. 

Öte yandan, imalatında Karbon siyahı, uçucu organikler, yarı-uçucu organikler, çok halkalı hidrokarbonlar, yağlar, kükürt oksitler, azot oksitler ve nitrosaminler, gibi tehlikeli maddeler kullanılan lastik ve benzeri materyallerin yakılması sonucunda ortaya çıkan gaz çevre ve insan sağlığına ciddi zararlar veriyor.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (1)
HER YER AYNI İLGİLENEN YO 2 hafta önce
BU PİS GÖRÜNTÜLER HER YERDE VAR, TÜM BELEDİYELER BU KONUDA DUYARSIZ DAVRANIYORLAR
parçalı az bulutlu