banner851

banner614

CEZAYLA KARŞI KARŞIYA KALABİLİRSİNİZ!

banner619

Düzce’de çevreye gelişigüzel atılan moloz ve inşaat atıkları nedeniyle vatandaşların cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalabileceğini bildiren Düzce Belediyesi, belli bir ücret karşılığında bu atıkların ekiplerce kaldırıldığını açıkladı.

banner846
Düzce 20.10.2020, 15:33 20.10.2020, 15:48
1388
CEZAYLA KARŞI KARŞIYA KALABİLİRSİNİZ!
banner844

Düzce’de ‘Akşam çöp arabası alır’ mantığıyla özellikle çöp konteynerlerinin etrafına bırakılan ve çevre kirliliğine neden olan tadilat atıklarına ilişkin Düzce Belediyesi’nden önemli bir bilgilendirme geldi. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün, çevre ve görüntü kirliliğine neden olan moloz ve tadilat atıklarını bilgi verilmesi halinde toplayarak uygun görülen yerlere güvenli bir şekilde döktüğü aktarıldı.

Açıklamada şöyle devam etti: “Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, vatandaşların moloz ve tadilat atıklarının toplanmasına yönelik taleplerine anında cevap veriyor. Düzensiz bir şekilde dökülen atıkların oluşturduğu çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçmek isteyen ekipler, 153 Beyaz Masa üzerinden yapılan her bilgilendirmeyi değerlendiriyor. 2020 yılı Gelir Tarifesinde belirlenen ücretin yatırılması halinde ekipler, belirlenen program dahilinde moloz ve tadilat atıklarını toplarken vatandaşların da bu atıkların kaldırılması için yüklenici firmalarından talepte bulunması gerektiğini vurguladı.

ATIKLAR GELİŞİ GÜZEL ATILMAMALI

Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, atıkların gelişigüzel çöp konteynerleri çevresine, yol ve kaldırımlara çıkarılmaması ve çuvallanarak belediye ihbar hattına bilgi verilmesini belirterek, çevreye zarar verecek şekilde dökülen atıklardan dolayı araç sahiplerine ağır cezalar geleceğinin uyarısını yaptı.

BAHÇE ATIKLARI VE ESKİ EŞYALAR ÜCRETSİZ TOPLANIYOR

Öte yandan Temizlik İşleri Müdürlüğü, bahçe atıkları ve eski eşyaları ücretsiz olarak toplayarak yol kenarlarında yer işgal etmesi ve görüntü kirliliğinin de önüne geçmek istiyor. Vatandaşların belediye 153 Beyaz Masa İhbar Hattı’na bilgi vermeleri halinde ekipler, ücretsiz bir şekilde atıkları topluyor.”

Yorumlar (1)
Eski AKP’li 9 ay önce
Düzce belediyesine de ceza yazılsın
Su kaynaklarının üzerine yandaş istedi diye çöp tesisi yapıyormuş
Ama birilerinde ceza yazacak omurga ve cesaret yok mecburen seçimlerde cezalarını biz keseceğiz
19°
açık