banner851

banner955

CHP'Lİ ÖZCAN'A SENDİKADAN CEVAP

Meclis Toplantısı’nda kendi bütçesiyle ilgili sorulara yanıt vermek yerine Düzce Belediyesi’nin bütçesi hakkında yorumlar yapan CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Hizmet-İş Sendikası’nı da yandaş sendika olarak nitelemiş ve sıfır zamma imza atıldığını savunarak Bolu’da daha az çalışan olmasına rağmen Düzce’den daha fazla personel gideri olduğunu iddia etmişti. Özcan’ın bu iddialarına Hizmet-İş Sendikası Düzce Belediyesi Baş Temsilcisi Ali Kemal Esen’den tepki geldi. Esen Özcan’ın sözlerine bir bir cevap vererek, ‘Kirli siyasetine emek camiasını karıştırmayın’ dedi.

Düzce 25.11.2021, 15:59
1002
CHP'Lİ ÖZCAN'A SENDİKADAN CEVAP

Yabancı karşıtı uygulamaları ve söylemleriyle gündeme gelen CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediye Meclisi Kasım Ayı 2. Oturumu’nda yapılan bütçe görüşmeleri sırasında meclis üyelerinin sorduğu sorulara cevap veremeyip çareyi yine Düzce Belediyesi’ne saldırmıştı.

Kendi bütçesiyle ilgili sorulara yanıt vermek yerine Düzce Belediyesi’nin bütçesi hakkında yorumlar yapan Özcan, Hizmet-İş Sendikası’nı da yandaş sendika olarak nitelemiş ve sıfır zamma imza atıldığını savunarak Bolu’da daha az çalışan olmasına rağmen Düzce’den daha fazla personel gideri olduğunu iddia etmişti.

Özcan, “Bizde Düzce Belediyesi’ne göre 400’e yakın az çalışan var. Ama biz daha fazla personel gideri ödüyoruz. Bu ne demek biliyor musunuz? Çünkü bizde ücretler yüksek. Çünkü Düzce Belediyesi o yandaş sendikaya sıfır zamma imza attırdı demek. Düzce Belediyesi alın terinin hakkını vermiyor demek.” diye konuşmuştu.

‘Açıklamalar gerçeklikten uzak ve mesnetsiz’

CHP’li Özcan’ın iddialarının ardından Hizmet-İş Sendikası Düzce Belediyesi Baş temsilcisi Ali Kemal Esen yazılı bir açıklamayla iddialara tepki gösterdi. Esen, “Bolu Belediyesi Başkanı Sayın Tanju Özcan’ın Düzce Belediyesi, sendikamız ve Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü hakkında yaptığı her türlü gerçeklikten uzak, mesnetsiz açıklamaları çalışma arkadaşlarımızı ve tüm hemşerilerimizi ziyadesi ile üzmüştür. Sayın Özcan, bizim kardeşliğimizi, birliğimizi, gönül belediyeciliğimizi anlayabilmeniz, idrak edebilmeniz mümkün değildir.” sözleriyle Özcan’a seslendi.

‘Yüzde 38 zam bölgenin en iyisi’

Özcan’ın sıfır zam iddiasının gerçeği yansıtmadığını ve işçiler yüzde 38 oranla bölgenin en iyi zammının yapıldığını belirten Esen, “Belediyemiz ve sendikamız arasında yapılan sözleşme için sıfır zam demişsiniz. İmzaladığımız toplu iş sözleşmesi yüzde 38 zam ile bölgemizin en iyi, ülkemizde ise kazanılan haklar noktasında ilk üç sözleşme arasındadır. Toplu iş sözleşmemizin örneğini dahi görmek istemeyeceğinizden eminiz.” ifadelerini kullandı. 

‘Kirli siyasetine emek camiasını karıştırmayın’

Esen, Özcan’ın diğer iddialarına da, “Açıklamalarınızda yandaş demişsiniz; toplu iş sözleşmelerinin önünü tıkayan emekçileri dört buçuk yıl zam almasını engelleyen sizin tarafınızdır. Açıklamalarınızda alın teri demişsiniz; sayın başkanımız Dr. Faruk Özlü Liderliğinde,  emekçinin teri kurumadan hakkını ve maaşını gününde, saatinde aldığını bilmenizi isteriz. Sayın Özcan; bu tip söylemler ile amacınızı aştığınızın farkına varmanızı diliyoruz, kirli siyasetinize emek camiasını karıştırmadan bizi takip etmeye devam edin. Güç yürekten gelir…” sözleriyle yanıt verdi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (9)
halk 1 yıl önce
ÖNCÜÜÜÜ sizde yandaşlığı şakşakcılığı bırakın..Adam gibi adam.Boluda arap baharı mı yaşatacakdı.Daha başlık nasıl atılır haberin yok..İşine bak arapseviciliğine devam ..
Cemdal 1 yıl önce
Tanju yu taktir ediyorum bir duzceli olarakk
Achtung! 1 yıl önce
Tanju Özcan koyu Kemalist Türk Nazi'si olsa da Düzce hakkında söyledikleri doğru.
Osman 1 yıl önce
Tanju başkan olarak görmek istiyoruz seni
İddiaları cevaplama 1 yıl önce
Kardeşim sendika sen o iddiayı cevaplasana bolu personel gideri düzceden fazla mı değil mi sen nasıl bir sözleşmeye imza attın işçilerin için gerçekten bir kazanım sağlayabildin mi
Hlk 1 yıl önce
Vatansever bir köroglu.Sehrini temiz tutan adam gibi adam.Duzcede de araplarin nerde belescileri arapbahari yasamak isteyen varsa burda.Ne şanssiz bir sehiriz.Duzcede bazilari neredeyse şehri vercekler o ladar arap yalamasi olmuslar.Lan multeci o.Sennle eşit haklara sahip olamaz..sen git onun ulkesina bak kafani kopartmiyorlarmi..Butun multecilerden temizlendigi gun bahar gelecek Duzceye..
Halk 1 yıl önce
Koroglu Duzceye senin gibi bi babayigit gelmedi..Ilerde Seni baskan gormek nasip olsun inşAllah..
Ali kemal 1 yıl önce
Yürü be ali kemal kim tutar seni….
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız