banner851

banner614

CHP’Lİ KADINLAR DESTEK İÇİN GELDİ

banner619

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ve çevre illerin CHP’li kadın kolları üyeleri, Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde yaşanan sel felaketi nedeniyle Düzce’ye çıkarma yaptı. Parti il binasında basının karşısına geçen gelen CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, konuşmasında “Kaza Dağları’nda altın arama çalışmalarının yapılması, Salda Gölü’nde millet bahçesi yapılması, Atatürk Orman Çiftliği’ndeki ağaçların kesilmesi ve son olarak Düzce’de yaşanan sel olayı… Bunlar çevre katliamı!” diyerek iktidara yüklendi. Basın toplantısının ardından CHP’li heyet Esmahanım ve Uğurlu köylerinde incelemelerde bulunmak üzere Akçakoca’ya hareket etti.

banner846
Düzce 02.08.2019, 13:09 02.08.2019, 18:50
1030
banner844

Düzce’nin Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde yaşanan sel ve heyelan afetleri dolayısıyla Düzce’ye ziyaretler devam ediyor. Bu kez CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse incelemelerde bulunmak için şehre geldi. İlk olarak partililerle bir araya gelen Köse, yaptığı istişarelerin ardından basın toplantısı düzenledi.

CHP İl binasındaki basın toplantısına Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru, Düzce, Bolu, Bursa, Sakarya, Kocaeli illerinin kadın kolları üyeleri katılım sağladı.  “Bu üzüntü verici bir durumdur”

Yaşanan sel afetinin üzüntü verici olduğunu belirten Fatma Köse konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Düzce’de yaşanan mağduriyeti üzülerek izliyoruz. Türkiye artık bu tür afet, yağışlar ve çevre katliamları ile anılır oldu. Bu üzüntü verici bir durumdur. Henüz olay yerinde incelemelerde bulunmadık ama edindiğimiz bilgilere göre dere yataklarına beton dökülmesi sonucu dere yataklarının daraltılması sonucu bu afetin yaşanmış olduğu bilgisine ulaştık.”

“Mevcut iktidar çevre felaketlerine göz yumuyor”

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yapılan çevre katliamlarının bu tür afetlere yol açtığını ifade eden Köse, konuşmasına şöyle devam etti:

“Mevcut iktidar böyle durumların önünü açmakla meşgul. Kaza Dağları’nda altın arama çalışmalarının yapılması, Salda Gölü’nde millet bahçesi yapılması, Atatürk Orman Çiftliği’ndeki ağaçların kesilmesi ve son olarak Düzce’de yaşanan sel olayı… Bunlar çevre katliamı yaşadığımız ülkemizdeki sorunlardan bazıları. Buradan yola çıkarsak mevcut iktidar çevre felaketlerine göz yumuyor.”“Betonlaşma ve ağaç katliamından uzak durun”

Düzce’nin çevre illerinin kadın kolları ile beraber hem destek vermek hem de inceleme yapmak üzere Düzce’ye geldiklerini söyleyen CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse konuşmasında şunları söyledi:

“Biz burada geniş bir heyet olarak bulunmaktayız. Sel afetinin yaşandığı köylerimizde incelemelerde bulunmak üzere çevre illerden gelen kadın kolları üyelerimizle birlikte Düzce’ye gelmiş bulunmaktayız. Betonlaşmanın önü tamamen açıldı. Bizler Cumhuriyet Halk Partililer olarak bu tür yapılaşmalara yol açmamamız ve izin vermememiz gerekiyor. Buradan sesleniyorum, betonlaşma ve ağaç katliamından uzak durun.”

“Afetlerde en çok etkilenenler genellikle kadınlar ve çocuklarımız oluyor”

Düzenlenen basın toplantısının ardından köy ziyaretlerinde bulunacak olan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, “Bu tür afetlerde en çok etkilenenler genellikle kadınlar ve çocuklarımız oluyor. Akçakoca’da bulunan Esmahanım ve Uğurlu Köylerini ziyaretimizde onların dertlerini, sıkıntılarını dinleyip destek olacağız.” dedi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Köse, basın toplantısının ardından çevre illerden gelen kadın kolları üyeleri ile Esmahanım ve Uğurlu köylerine ziyarette bulundu.

Haber: H. DURNA
Görüntü: T. AKARSU

Yorumlar (6)
md 2 yıl önce
siz önce kendi teşkilatınızdakileri düzeltin sonra afet üzerinden prim yapmayı bırakın
Reis 2 yıl önce
Hayatında kaç tane ağaç dikmiş acaba.
ekremi de söyle 2 yıl önce
şu edremitteki zeytinliği traşlayan e imamoğlu için bir sözün var mı.chpli belediye zeytinliği arsa yapıp ekrem imamoğlu vs peşkeş çekiyor.kaz dağlarının dibinde.ona bir sözünüz olurmu ki.olmaz.bi bakın oralara.çok malzeme var.yeşile duyarlılar için.
Reco 2 yıl önce
En buyuk katliami chp yapiyor.orman agac katliami.betonlasma.copluk pislik.susuzluk..utanmadan sikilmadan simdi cevreci oldular.chp nin elinde bulundugu belediyelere bakin..rezalet..
ABREG 2 yıl önce
BANA BU HAREKET TARZININ İLK ANLAMI ÖNCE TİCARET, SONRA ZİYARETTİR.BU BİLGİLERİ EVİNDEYKEN DE ALABILİRDİNİZ.ÖNCE KONUŞ SONRA GÖR DEĞİL, ÖNCE GÖR SONRA KONUŞ.YZK.
Kemal 2 yıl önce
Ya bi kaybolun siz anca felakettilerden sonra prim için uğrarsınız buralara . Egeden çıkmayın siz .
21°
parçalı bulutlu