banner851

banner614

“ÇİFTÇİLER KUYRUKTA CEFA ÇEKİYOR”

Düzce’de koronavirüs salgını nedeniyle uygulanacak olan 17 günlük tam kapanma öncesi valilik ve kaymakamlıklar ile meslek örgütleri ve ziraat odalarında ‘izin belgesi’ yoğunluğu yaşandı. Kimi kurumların önünde izin almak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Salgın nedeniyle Düzce Ziraat Odası binasına sırayla alınan çiftçilerden bazıları, saatlerdir kuyrukta beklemek zorunda kaldıklarını belirterek, “Tarlasında çalışacak adam cefa çekiyor” serzenişinde bulundu.

banner619
Düzce 28.04.2021, 15:48 28.04.2021, 18:16
2450

Türkiye genelinde Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik önlemler kapsamında, 29 Nisan- 17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak olan tam kapanmada, çiftçilerin kısıtlamadan muaf olacağının açıklanması üzerine Düzce’de birçok çiftçi Ziraat Odalarının önüne akın etti.

Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi alarak kısıtlama süresince tarımsal faaliyetlerini sürdürmek isteyenler, sabah erken saatlerden itibaren Burhaniye Mahallesi Şehit Ruhsar Caddesi üzerinde bulunan Ziraat Odası önüne gelerek uzun kuyruklar oluşturdu.

Çiftçiler, salgına karşı alınan önlemler kapsamında içeriye teker kişi alınırken, yoğunluğun her geçen dakika arttığı görüldü.

“Sabah 9’dan beri burada sıra bekliyorum”

Konu ile ilgili öncü mikrofonuna konuşan Bilal Sevgeç isimli çiftçi, çiftçi kayıt belgesi alabilmek için saatlerdir kuyrukta beklediğini ifade ederek, “Çiftçi Kayıt Belgesi almak için geldim. Saatlerdir burada sıra bekliyorum. Sabah saat 9’dan beri burada bekliyorum. Yoğunluk burada çok” diye konuştu.

“Bu salgının önüne bu şekilde geçilemez”

17 günlük tam kapanma öncesinde çiftçi kayıt belgesi alabilmek için 3 saattir beklediğini dile getiren Nuriye Çengel’de,  “3 saattir burada sırada bekliyorum. Bu 17 günlük kısıtlamayla bu salgının önüne geçilemeyecek. Önce herkesin kendisini koruması lazım” şeklinde konuştu.

“Tarlasında çalışacak adam cefa çekiyor”

17 günlük tam kapanma öncesinde çiftçilerin Ziraat Odaları önünde cefa çektiğini kaydeden Salih Gökçe ise,  “Yaklaşık 2 saattir burada bekliyorum. 17 günlük kısıtlama iyi bir şey de, yanlış yapıldıktan sonra, yanlıştan dönmek zor olur. Bu millet burada mesela sırada bir sürü cefa çekiyor. Keyfi yerleri kapatmak varken, diğer yerleri kapatıp cezasını tüm insanlara çektirmeyeceksin. Ama köyde tarlasında çalışacak adam bunun cefasını çekiyor” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (1)
Düzceli 5 ay önce
SİZCE ZİRAAT ODASI NE İŞE YARAR. DEVLETİN VATANDAŞINA ATMIŞ OLDUĞU KAZIK.