banner851

banner614

ÇİFTÇİLERE CİVCİV DESTEĞİ

banner619

Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan korona virüs salgını dolayısıyla alınan tedbirlerden etkilenen çiftçiler için Düzce Ziraat Odası proje hazırladı. Düzce Ziraat Odasının Düzceli çiftçilere nefes aldırmak için hazırlanan proje ile Ankara’dan getirilen civcivler, çiftçilere ve isteyen vatandaşlara dağıtıldı. Civcivler yoğun ilgi gördü. Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk "Üretimimize devam edeceğiz" dedi.

banner846
Düzce 13.04.2020, 12:46
4490
ÇİFTÇİLERE CİVCİV DESTEĞİ
banner844

 Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan korona virüs salgını dolayısıyla birçok insan mağduriyet yaşıyor. Ancak çiftçilerin bu süreçten en az zararla çıkması için harekete geçen Düzce Ziraat Odası, çiftçilere ve vatandaşlara yumurta tavuğu dağıtmaya başladı.

Bu yıl Ankara Tavuk Araştırma Enstitüsünden gelen 10 bin civciv çiftçilere dağıtıldı. Korona virüs tedbirleri çerçevesinde sosyal mesafe korunması için 3 noktada yapılan dağıtıma Düzceli çiftçiler yoğun ilgi gösterdi. 

 

Civciv dağıtımı ile ilgili olarak İHA'ya açıklamalarda bulunan Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, Türk halkının ihtiyaç duyduğu besinleri yetiştirmek için çaba içinde olduklarını belirterek, “Çiftçiler olarak biz üretimimize devam edeceğiz. İnsanların aç kalmaması için üretimimize devam edeceğiz ki sağlıklı yaşamamız için bu gerekli. Biz her yıl 7 bin ile 10 bin arasında yumurta civcivini getirerek çiftçilerimize dağıtıyoruz. Bu bir projedir. Günde 5 bin yumurta olsa ayda 150 bin yumurta yapar. 1 yumurtada 1 TL olsa ayda 150 bin TL yapar. Bu da çiftçilerimizin bütçesine katkı yapacaktır. Biz hastalığa rağmen çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Her zaman çiftçilerimizin yanında olacağız. Bu yıl 7 bin ile 10 bin civciv dağıtacağız. Bunların tamamı yumurta civcividir. Civcivlerimiz Ankara Tavuk Araştırma Enstitüsünden geliyor” diye konuştu. 

 

Civcivlere çiftçiler yoğun ilgi gösterince 10 bin civciv yaklaşık 2 saat içinde tükendi. Civcivleri gören yoldan geçen vatandaşlar da civcivlerden almak istedi.

Yorumlar (5)
Mustafa Kayıkçı 5 ay önce
Nezaman civciv siparişi verebiliriz 0544 2329059
vatandaş 1 yıl önce
HİÇ HABERİMİZ OLMADI YA TUHH YAZIK OLDU YUMURTA TAVUGU LAZIM BIZE SARTTT GUVENILIR YERDEN ALMAK LAZIMM ONCEDEN HABER VERSELER TADINDAN YENMEZ
Esmahanım köyü 1 yıl önce
Köylere getirinki bakılsın
Deniz 1 yıl önce
bu yavrular can taşıyor ve yanlış muhafaza nedeniyle yüzlercesi ölüyor, eşya gibi dağıtılması yanlıştır, daha büyükken verilmelidir
CAN.D 1 yıl önce
negüzel BIZIM CATDEDE SÜPER COK SEVINDIM CIVCILER YENI EVLERINE
28°
açık