banner851

banner955

ÇİLE BİTMİYOR, VATANDAŞ BEKLİYOR

Yapıldığı günden bu yana eleştirilen Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ndeki dar poliklinik koridorları salgının devam ettiği şu günlerde yaşanan yığılmalar yüzünden bulaşa adeta davetiye çıkartıyor. Son olarak hastanenin Ortopedi Polikliniği’ne giden Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Alim Ozan, karşılaştığı manzarayı sosyal medya hesabından paylaşarak duruma tepki gösterdi. En azından pandemi dönemi için hastanede geçici düzenleme yapılması gerektiğini kaydeden Ozan, tıbbi sekreterlerin vatandaşa güler yüzlü hizmet vermesi için de hizmet içi eğitim almaları gerektiğini belirtti.

Düzce 16.02.2022, 13:19
4405
ÇİLE BİTMİYOR, VATANDAŞ BEKLİYOR
banner1032

Türkiye’nin neredeyse tüm hastanelerinde hastaların doktor kapısı yanında bekleme kültürü olduğu göz önüne alındığında henüz yeni bir hastane olmasına karşılık Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin poliklinik koridorlarının dar yapılması yıllardır eleştirile geliyor. Uzun ince poliklinik koridorlarında doktor sırası bekleyen hastaların oluşturduğu yoğunluğa Düzceliler’in tepkisi dinmek bilmiyor.

Sıra bulmak zor, bulan da mahşer meydanında bekliyor

Vatandaşlar 182 ve MHRS üzerinden bir yandan hastanede randevu sırası bulmakta zorlanırken hastaneye geldiklerinde ise mahşeri kalabalıkla karşılaşıyor. COVİD-19 salgınının dahi yoğunluğu azaltamadığı hastanede her polikliniğin girişinde geniş bekleme salonları ve hasta sırasını gösteren ekranlar olmasına karşılık hastaların doktorların kapısının önünde beklemesi koridorlarda yığılmaya yol açıyor.

Ne girilebiliyor, ne çıkılabiliyor…

Poliklinik kapılarında oluşan yoğunluk nedeniyle rahat bir şekilde ne içeri hastalar girebiliyor, ne içerideki hasta dışarıya çıkabiliyor. Bu durum hem işini yapmaya çalışan sağlık çalışanlarını olumsuz etkilerken hem de Düzce’de son dönemde zirveyi test eden pandemi döneminde hastalık bulaşma riskini arttırıyor.

Ortopedi Polikliniği önünde millet sakat kalır

Son olarak hastanenin Ortopedi Polikliniği’ne giden Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Alim Ozan, karşılaştığı manzarayı sosyal medya hesabından paylaşarak duruma tepki gösterdi. İnsanların ortopedi doktoru için sıra beklerken sakatlanacak derecede zorlandığını savunan Ozan, “210 cm koridor genişliği. Metrekareye 4 hasta düşüyor. Mimar efendi seni tebrik ediyorum. Burası ortopedi kliniği. Millet birbirinin ayağına basarken zaten sakat kalıyor.” ifadelerini kullandı.

’Geçici de olsa düzenleme yapılmalı’

Öncü’ye konuşan Alim Ozan, polikliniklerin hastanenin daha geniş alanlara taşınması gerektiğini belirterek, “Ortopediye gelen vatandaşlar kolundan bacağından şikayeti olan insanlar. Ancak poliklinikler önü mahşer yeri gibi. Oturacak yer yok. En azından pandemi döneminde geçici bir düzenleme yapılmalı.” dedi.

Doktor ve hemşirelerin bu ortamda özverili bir şekilde çalışmaya devam ettiğini ancak kayıt alan tıbbi sekreterlerin vatandaşlara davranışlarının sorunlu olduğunu belirten Ozan, “Milleti azarlayarak iş yapanlar var. Vatandaşa hitaplara dikkat edilmeli. Hizmet içi eğitimlerle bu durumun önüne geçilmeli.” diye konuştu.

banner844
Yorumlar (19)
Düzceli 8 ay önce
Siz bir de acili görün Covid şüphesi olanlar aynı yerde sıra açtırıyor normal olanlar desen öyle yönlendirme eksik ayağınızda sıkıntı varsa polikinlik de bulunan röntgenden röntgen çektirip geri dönüyorsunuz.
ahmet 8 ay önce
o koridorlar hasta bekleme alanları değil, her koridorun başında hasta bekleme alanı ve monitör var hastaların sıralarını takip edebilmeleri için fakar biz ne yapıyoruz 50 numara sabahın 9unda doktorun kapısında beklemeye başlıyoruz, sorun koridorda değil bizim kafalarımızda... her zaman ki gibi hemen sağa sola b.k atalım birilerini suçlayalım begenmeyelim tam bizlik davranışlar...
düzceliye cvp.. 8 ay önce
kolidor değil koridor.Ne farkı var.1985 dede sıra bekliyon şimdide 2 hafta sonrasını bekliyon..emar için 1 hafta sonrasını ultrason için 2 hafta sonrasını beklion.kadın doğum için 1 ay sonrasını bekliyon..
Şampiyon 8 ay önce
Nerede mangal da kül bırakmayan AKP li yöneticiler……
Erdem BAYRAM 8 ay önce
Doktorlar vurdum duymaz tavırlarda ukala ca konuşmalar. Bakin milletin cani acıyor oraya geliyor doktorlar ukala tavırla konusunda doktora saldırıyorum bu o adamın hakkı sen adamla artist artış konuşursan yersin sopayı herkez işini laikiyle yapicakkk
Düzceli 8 ay önce
Ama yol yaptılar.
Yorum 8 ay önce
Devletimiz sistemi koymuş bekleme için oturma yerleri var tv de koymuş sırası gelen oturdurgu yerden görüyor eline verilen sıra dişinde tahmini muayne saati de yazıyor. Sıra gelince kalkıp kapı yanına gitse yığılma olmaz kapı üstünde ismin yanıyor 10 kişi içeri giriyor insanımız düşüncesiz önce ben diyor kurallara rivayet edilse o salonlar öyle olmaz doktorlarımızda daha rahat ilgilenir onları düşünmek lazim
Vatandaş 8 ay önce
Evet cidden bu hastaneye hangi standartlar alınarak dar koridorlar yapılmış akıl tutulması resmen yahu hasta bayılsa sedye geçemeyecek..Kamu zararı
vatandaşa cvp. 8 ay önce
koridor yürümek için.geniş alan hasta bekleme alanı.Daha bunu bile öğrenememiş düzceli..sürü politikası..
Düzceli 8 ay önce
Koridorlar beklemek için yapılmadı, koridorların önündeki oturma alanları hasta bekleme alanları. Ve oradaki televizyonlarda Tv yayını değil, hasta sıralarının verilmesi gerekiyor. Ama yine de koridorlar sizin dediğiniz gibi kısa. Alanlar da yetersiz…
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
parçalı bulutlu