banner851

banner614

ÇOCUKLAR BU YIL DA EVLERİNDE KUTLAYACAK

banner619

Çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu sene de evlerinde geçirecek. Bir yılı aşkın süredir hayatı olumsuz etkilemeye devam eden COVİD-19 nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, kutlamaları evlere taşınacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Düzceliler’e bayram coşkusu için bir çağrı geldi.

banner846
Düzce 22.04.2021, 12:00 22.04.2021, 15:01
276
banner844

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. Yılı ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanan 23 Nisan gününde, salgının yayılım hızını düşürmek amacıyla hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması uyarınca tüm Türkiye’de vatandaşlar evlerinde olacak.

Önceki yıllarda olduğu gibi kalabalık ve coşkulu kutlamalar ile miniklerin maharetlerini sergilediği etkinlikler düzenlenemeyecek. Buna karşılık geçen yıl olduğu gibi minikler bu yılda kendi yaptıkları resim, bayrak ve balonlarla süsledikleri evlerinde bayramlarını kutlayacak.

Öte yandan 23 Nisan coşkusunu evlere taşınması için öğrenci ve velilere bir çağrı da Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden geldi.

Salgının neden olduğu umutsuzluğa karşı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 101. yılı kutlamaları kapsamında öğrenci ve ailelerinden pencere, balkonla ve bahçelerini bayraklarla ve balonlarla süslemeye davet edildi. 

Yapılan açıklamada, “Haydi çocuklar bu bayramı evlerimizde coşkuyla kutlayalım!” denilerek başta çocuklar olmak üzere tüm Düzceliler’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olması temenni edildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (0)