banner851

banner955

ÇOCUKLAR HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Millet Bahçesi’nde düzenlenen çevre ve çocuk şenliğine Çevre ve Şehircilik Düzce İl Müdürlüğü’nün faaliyetleri damga vurdu. Yarının büyükleri, hem eğlendi hem öğrendi.

Düzce 25.04.2022, 15:41 26.04.2022, 14:23
702
ÇOCUKLAR HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ

COVİD-19 pandemisi nedeniyle iki yıldır buruk bir şekilde kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tedbirlerin kaldırılmasıyla birlikte tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de coşkuyla kutlandı.

Unutulmaz bir bayram yaşadılar

23 Nisan etkinlikleri kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinasyonunda 81 ilde düzenlenen "Çevre ve Çocuk Şenliği"nin Düzce’deki adresi ise Millet Bahçesi oldu. 

Yarının büyükleri olan bugünün miniklerine unutulmaz bir gün yaşatan etkinlikleri Düzce’de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü koordine etti.

Eğlenirken öğrendiler

Düzce Belediyesi ile birlikte gerçekleştirilen etkinlikte müdürlük tarafından kurulan stantlarda, yüz boyama, sulu boya çalışmaları, el sanatları minyatürleriyle eğlenen çocuklar; sıfır atık, geri dönüşüm, iklim değişikliği, çevre ve doğa bilinci temalı faaliyetlerle hem eğlendi hem öğrendi.

Etkinlikler yılın tamamına yayılacak

Çevre bilinci ve duyarlılığının küçük yaşlarda aşılanarak gelecek nesillere aktarılmasının daha sağlıklı olduğunu vurgulayan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal, geleceğimiz olan çocukların eğlenerek daha kolay öğrendiklerinin altını çizerek, bu tür etkinlikleri yılın tamamına yaymayı hedeflediklerini ifade etti.

Aileler teşekkür etti

Gün boyu eğlenerek aktivitelerin tadını çıkaran küçüklere, pamuk şeker, patlamış mısır ve çikolata ikram edildi.  Mutluluğu yüzlerinden okunan çocukların aileleri de böyle bir etkinliği düzenlediği için Çevre Şehircilik Düzce İl Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız