banner851

banner614

DEĞİŞİME BAŞLANACAK TARİH BELLİ OLDU

banner619

Düzce Belediyesi , vatandaşları zarara uğratmaya başlayan ve ekonomik ömrünü tamamlayan sayaçlar değiştirmeye başlıyor.

banner846
Düzce 25.09.2020, 18:30
3267
DEĞİŞİME BAŞLANACAK TARİH BELLİ OLDU
banner844

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü eski tip sayaç olarak bilinen mekanik (faturalı) su sayaçlarının en uzun 10 yıl süre ile sorunsuz çalıştığını ancak bu süreçten sonra hatalı ölçümler yaptığını belirterek 1 Ekim itibariyle yeni sayaçların takılacağını duyurdu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, vatandaşların mağdur olmaması için bu çalışmayı yaptıklarını kaydetti.

Maddi Zarara Uğramayın

Düzce’de köklü bir dönüşüm için kolları sıvadıklarını ve bu kapsamda da vatandaşa dokunan çalışmalara imza attıklarının altını çizen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ 3516 sayılı ölçüler ve ayarlar kanununa göre 10 yıl ömrünü tamamlamış su sayaçlarının değiştirilmesi gerekiyor. Bu kanun çerçevesinde ilgili birimimizi harekete geçirerek ilk etapta 10 bin su sayacının değiştirilmesi için çalışma başlattık. Bahçeşehir’de 1 Ekim tarihi itibariyle değişimler yapılacak. Vatandaşlarımızın eski sayaçları da tutanak ile kendilerine iade edilecek” dedi.

1 Ekim'de Başlıyor

Eskiyen ve ömrünü tamamlayan su sayaçlarının hatalı ölçümler yaparak vatandaşları maddi anlamda zarara uğrattığını belirten Başkan Özlü, “ Çok cuzi miktarda olacak olan bu mekanik su sayaçları için 5 taksit halinde faturaya yansıtacağız. 1 Ekim’de Bahçeşehir’de başlayacak değişimler ardından Metek Toki konutlarında devam edecek” ifadelerinde bulundu.

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

Yorumlar (16)
Eşraf 10 ay önce
Nereden aklınıza geldi.herkesin saati sağlam.mecbur mu değiştirmeye.
HIDIR 10 ay önce
HADİ BAKALIM.50-60 TL LİK SU SAYAÇLARINI BİZE KAÇA ÇAKACAKSINIZ GÖRELİM
Melih 10 ay önce
Sayaç parası ne kadar kitlicekler bakalım
Düzceli Hakan 10 ay önce
Yıllar önce alınan teminat bedellerine finansman geliri hesaplayın , sonrasında vatandaşa teminat bedeleriniz bu kadar oldu diyerek , su sayaç bedellerini bu yeni hesaplanan teminat bedellerinden mahsup etmeyi deneyin...Sosyal Belediyecilik yanii
osman 10 ay önce
BALIKESİR AYVALIKTA EVİMİN SU SAYACI DA DEĞİŞTİ AMA BELEDİYE ÜCRET ALMADI DÜZCE BELEDİYESİ İSE ÜCRET İSTİYOR BU NASIL İŞ
Vatandas 10 ay önce
Benim ayvalik ta evim var1 ay önce mekanik olan şu sayacın elektronik sayaç ile değiştirildi belediye sayaci ücretsiz takti faturayaysa yansıtmıyor düzce belediyesi neden ücretli değiştiriyor
Vergisini aksatmayan mağd 10 ay önce
Önce bir abone numarasına iki kişi yapılmayacağını öğrensinler. Benim adıma fatura kesip telefonuma mesaj bile yolluyorlar. Eski oturan borcu(sanki o hala orada ikamet ediyor gibi) sebebine suyumu kapatıyorlar. Adıma gelen bütün faturaları ödediğim halde, 8 ay suyu sıkıntısız kullandım. Kendi hatalarının sebebine bu ay suyumu kestiler. Ben gidiyorum sebep "o" diyorlar. Eski aboneye de ulaştım. O gidince de "adreste herhangi bir abonelik mevcut değil" demişler. Adreste abonelik yoksa benim adıma nasıl fatura basıyorsunuz her ay? Vatandaşı mağdur etmemek değil belediye anlayışları. Salla başı al maaşı! 10 yıllık saatleri söküp 2 yıllık saat takarsalar hiç şaşırmam.
Bu arada, suyum hala mühürlü.
Vatandaş 10 ay önce
Abonelik alirken zorunlu olarak akilli saat verildi 3 ayda saat bozuldu. Servis saati aldi firmaya gönderdi aradan 1.5 sene geçmesine rağmen ortada saat yok önce bunlar çözülmeli.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı bulutlu