banner851

banner955

DENETİMLER ARTARAK DEVAM EDİYOR…

Havaların soğuması ile birlikte, Düzce’de hava kirliliği artmaya başladı. Düzce’de hava kirliliğine bağlı olarak sabah saatlerinde sis etkili oldu. Şehir merkezini etkisi altına alan sis nedeniyle görüş mesafesi düştü. Yapılan son ölçümlerde, bugün Düzce’de hava kirliliği endeksi 56 olarak, yani orta derecede ölçüldü. Düzce Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün hava kirliliğine karşı ise denetimleri artarak devam ediyor.

Düzce 30.10.2021, 11:19 01.11.2021, 15:44
742
DENETİMLER ARTARAK DEVAM EDİYOR…

Geçtiğimiz kış ayında Türkiye’nin en kirli havasının ölçüldüğü Düzce’de, havaların soğuması ile birlikte hava kirliliği de artmaya devam ediyor.

Hava kirliliğine bağlı olarak, bugün Düzceliler sisli bir havaya uyandı. Sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer düşerken, araç sürücüleri de zor anlar yaşadı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yayımladığı anlık verilerde, Düzce’de bu sabah hava kirliliği 56, yani orta derecede ölçüldü.

Hava kirliliğinin önüne geçmek için ise, Düzce Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, havayı sanayi kuruluşları, kalorisi düşük kömür kullanımı başta olmak üzere, tüm unsurların üzerine kararlılık ile gidiliyor. Düzce Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Temiz Hava Acil Eylem Planı’na göre, havayı kirlettikleri tespit edilen sanayi kuruluşları, kalorisi düşük kömür satışı yapan işletmeler, kullanılmış yağ, atık lastik, plastik ve benzeri maddeleri yakan şahıs veya işletmelerin tespit edilmesi halinde, ağır idari para cezaları uygulanacağı açıklanmıştı.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (7)
İsyankar Düzce li 1 yıl önce
Üç kuruş verildimi ne yakarsan yak kime gazel anlatıyor sunuz ülkeyi fabrikatör ler yönetiyor
Tankut 1 yıl önce
Tamam da biz ne yapalım vatandaş olarak, böyle kirli havada yaşamak da bizim kaderimizmiş deyip oturalım mı? Geçen sene de aynı haberler yapıldı, bunun çözümü yok mu? Çözümü varsa niye uygulanmıyor?
Cumhuriyet Dereli Tütüncü 1 yıl önce
Cumhuriyet Dereli Tütüncü Kaplama Fabrikaları Havayı Kirletiyor
Şampiyon 1 yıl önce
Akşam 20:00 den sonra her yer gib gri zehir solu babam solu …. Düzce’deki 20 senelik ak parti belediyeciliğinin Düzcelilere hediyesidir.
Düzceli 1 yıl önce
Ee ne oldu temiz hava denetimleri, yine hüsran… Biliyoruz hep geçiştirmelik söylemleriniz…
Vatandaş 1 yıl önce
Faruk özlü fabrikaların bacaklarını denetlesin
Kral 1 yıl önce
Organize sanayi yi büyütün temiz hava için anlayan anladı