banner614

DENETİMLER BAŞLADI

banner619

Bugün itibariyle başlayan kış lastiği takma zorunluluğu nedeniyle Düzce İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri karayolları ve şehirler arası otobüs terminalinde denetim yaptı.

Düzce 01.12.2020, 17:30
1865
DENETİMLER BAŞLADI
banner785

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, 2017 yılında "Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu ile İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ" kapsamında ticari araçlar için zorunlu hale getirilen uygulama doğrultusunda Düzce D-100 kara yolunda denetim gerçekleştirildi.

Bölgede sabah saatlerinden itibaren şehir içi trafik ve Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri, şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda lastik kontrolü yaptı.

Kış lastiği takmayan veya lastiği kriterleri karşılamayan araçların sürücülerine kanun maddesi gereğince ceza kesen ekipler, sürücüleri kış lastiği takmanın önemi konusunda da bilgilendirdi.

Bu arada, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri de şehirler arası otobüs terminalinde kış lastiği uygulaması gerçekleştirdi.

Terminale giriş çıkış yapan araçların lastiklerini kontrol eden ekipler, kış lastiği olmayan ve lastikleri gerekli diş derinliğine ulaşmayan araçların sürücülerine ceza uyguladı. (AA)

Yorumlar (1)
hamza 2 ay önce
Devletin bazi konularda yapici yardimci olmasi gerekiyor lastik yok bas cezayi olsun bitsin boyle olmamali belki durumu yok alamadi herkez can gecim derdinde buna sen maddi tesvik verip takmasini saglayacaksin ceza vermek en kolayi..
13°
kapalı