banner851

banner614

DENETİMLER YOĞUNLAŞTIRILACAK

banner619

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Düzce’nin son bir haftada en yüksek vaka artışının yaşandığı il olduğunu açıklamasının ardından Düzce Valiliği’nden salgında son durum ile ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada il genelinde denetimlerin aralıksız şekilde devam ettiği vurgulanarak toplu taşıma araçlarıyla fabrikalarda denetimlerin yoğunlaştırılacağı bildirildi. Vatandaşlar komşu, aile ve akraba ziyaretleri yapmamaları konusunda bir kez daha uyarılırken Vali Cevdet Atay ilgili tüm kurum ve kuruluşlara gerekli tedbirlerin alınması talimatını verdi.

banner846
Düzce 21.04.2021, 09:40 21.04.2021, 18:09
4700
banner844

Son haftalarda vaka ve vefat sayılarında üst üste yaşanan artışlarla salgının korkutucu boyutlar ulaştığı Düzce, ülke genelinde 10-16 Nisan haftasında en yüksek oranda artış yaşanan il oldu. Düzce’de günlük artışlarla kendisini belli eden kötü gidişatın bizzat Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıklamasıyla durumun ciddiyeti gözler önüne serildi.

Düzce'de koronavirüs salgınının tavan yapması yüzünden sokakta rahatça gezilen günler geride kaldığının kanıtı olan verilerin ardından Düzce Valiliği bir açıklama paylaştı. Buna göre yaşanan artışın ardından Düzce Valisi Cevdet Atay, özellikle toplu ulaşım araçlarıyla fabrikalara yönelik denetimlerin yoğunlaştırılması talimatı verdi. Ramazan Ayı olması hasebiyle de vatandaşlar aile ve akraba ziyaretleri yapmamaları yönünde bir kez daha uyarıldı.

Açıklamada etkisini sürdüren pandemiye karşı Düzce Valisi Cevdet Atay koordinasyonunda en sonuncusu 16 Nisan 2021 tarihinde olmak üzere düzenli aralıklarla İl Pandemi ve İl Hıfzısıhha Kurulları toplanmakta olduğu ve İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda tedbir kararları alındığı belirtildi.

DENETİMLER TOPLU ULAŞIM VE FABRİKALARDA YOĞUNLAŞACAK

Düzce il genelinde görevlendirilen denetim ekiplerinin Vali Atay’ın talimatıyla denetimlerini ciddiyetle sürdürdüğüne dikkat çekilerek, “7/24 Sıkı ve dinamik denetimlerimiz yapılmasına rağmen İlimizde vakalar artmıştır. Bu süreçte, Dinamik ve Yoğunlaştırılmış Denetim modeli kapsamında; Muhtarlarımız mahalle ve köylerinde denetimlere katılacak, servis ve şehir içi ulaşım araçlarının denetimleri sıkılaştırılacak, üretim yapan tesislerin ve fabrikaların denetimleri yoğunlaştırılacaktır” ifadelerine yer verildi.

“HEMŞERİLERİMİZİ KURALLARA SIKI BİR ŞEKİLDE UYMAYA DAVET EDİYORUZ”

Vaka artışında önemli bir neden olan aile ve akraba ziyaretlerine ayrı bir parantez açılarak, “Ramazan Ayı münasebetiyle vatandaşlarımızın sahur ve iftarlarını kendi evlerinde yapması, komşu ziyaretlerinin yapılmaması bir süre etkileşimin azaltılması noktasında önem arz etmektedir. Düzceli hemşerilerimizi kurallara sıkı bir şekilde uymaya davet ediyoruz” cümleleriyle Düzce’de vakadaki artışın durdurulması için vatandaşlar tedbir ve kısıtlamalara uymaları yönünde bir kez daha uyarıldı.

VALİ İLGİLİ TÜM KURUMLARA TALİMAT VERDİ

Açıklamanın devamındaysa Düzce’deki vakaların yakından takip edildiğine vurgu yapılarak, “Valimiz Sayın Cevdet ATAY ilgili tüm kurum ve STK’lara (emniyet, jandarma, muhtarlıklar, belediye, ticaret odası esnaf odası vs..) alınacak tedbirlerle ilgili gerekli talimatları vermiştir” denildi.

Yorumlar (9)
Sultan oğlu sultan 2 ay önce
Hastanelerde tüm bölümler açık esneğe gidilmedi
Bazı kurumlarda esnek hiç yok varsada 8-5 çalışana var özel sektör zaten içler acısı. Tedbir insanlara cezakesmekle değil bilinçlerdirmekle ve adaletli olmakla olur saygılar sevgiler.
Rasim erel 2 ay önce
NOLDU UMASAMIYORDUNUZ DENETLEME YOK HİZYEN MASKE KONTROLU YOK PAZARYERİ Nİ DENETLEME YOK 1 SENEDEN BERİİ YOK YOK UYUYORLARMI DİYE YAZIYOM ÖNCÜ AİLESİNE BİR HABER YAPIN ROPARTAJ YAPIN ÖNCÜ SİZDEDE İŞ YOK YOK YOK
Düzce 2 ay önce
Önce bi belediyeye bakın su faturası ödemeye gidiyorum veznedekilerin hiç birinde maske yok
VATANDAŞ 2 ay önce
SAYIN VALİMİN pazarları kapatması gerek insanlar en çok pazarlarda dib dibe geziyor bence hemen önlem alınmalı.
Şampiyon 2 ay önce
Hafta sonu beyciler diyorum gerçekten inanmazsınız
vatandas 2 ay önce
önce hastaneyi kontrol etsinler millet eskisi gibi ust uste
Ali 2 ay önce
Sayın valim,başka iller de valiler sert tedbirler alıyorlar,sıkı denetim bir işe yarayacak mı ?
düzce li 2 ay önce
akp kongresine düzceden otobüsler kaldırıp birde göbek atmalar hey gidi hey ozaman neden bunlara denetim yapamadınız yapamazsınız yoksa cumhurbaşkası seni görevden alırdı degil mi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
parçalı bulutlu