banner851

banner614

DERTLİ ZAMMI DÜŞÜRMEKTE DİRETTİ AMA…

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olağan Meclis Toplantısı’ndan aidatlara zam çıktı. Oda yönetimi yıllık aidatlara yüzde 15 zam yapılmasını öngören bütçe taslağı Meclis Başkanı Ahmet Dertli’nin ‘Pandemi var, yüzde 7.5 zam yapılsın’ çağrısına rağmen meclisten geçti. TSO Başkanı Tuncay Şahin, zam gerekçesi olarak personele 2 yıldır zam uygulamamasını gösterdi. Diğer taraftan oda tarafından verine bazı hizmetlere de aynı şekilde yüzde 15 zam yapıldı.

banner619
Düzce 28.12.2020, 13:18 29.12.2020, 10:26
1558
DERTLİ ZAMMI DÜŞÜRMEKTE DİRETTİ AMA…

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olağan Meclis Toplantısı Covid-19 Pandemisi tedbirleri nedeniyle video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Ahmet Dertli, yılın son toplantısını yüz yüze yapmak istediklerini fakat pandemi tedbirleri gereğince video konferans olarak yapmak zorunda olduklarını söyledi. Dertli, ilk olarak yönetim kurulu faaliyetlerini aktarmak üzere sözü Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin’e verdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, kasım-aralık döneminde yönetim kurulu tarafından gerçekleştirilen faaliyetler, iç ve dış ziyaretler, katılım sağlanan iç ve dış paydaş programları ile ziyaretler hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi.

Toplantının devamında 2021 yılı bütçe taslağı, kasım ayı mizanları ve hesap inceleme komisyonu raporları görüşüldü.

Dertli: Yüzde 7,5 olarak yeniden revize edilmeli

Meclis Başkanı Ahmet Dertli, yönetim kurulunun önerdiği bütçe taslağında öngörülen yıllık aidat ve bazı hizmetlere yapılacak olan yüzde 15’lik zam oranının bütçedeki bazı kalemlerde kısıtlamaya gidilerek yüzde 7,5 olarak yeniden revize edilmesinin özellikle pandemi döneminde daha uygun olacağı görüşünü sundu.

Bütçe taslağı ve zam oranları konusunda Meclis Başkanı Ahmet Dertli’ye yanıt veren Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, personele 2 yıldır herhangi bir zam uygulamasına gidilmediği, beklentinin olduğu, bölge odalar arasında uygulanacak zamma rağmen en düşük ücretlendirmelerin yine Düzce TSO’da olduğunu belirterek bütçe taslağının olduğu gibi geçmesinin faydalı olacağını dile getirdi.

Yapılan oylamada bütçe olduğu şekliyle oy çokluğuyla onaylanırken, Meclis Başkanı Ahmet Dertli bütçenin geneline evet oyu kullandığını fakat aidat ve bazı kalemlere uygulanacak olan zammın ise yüzde 7,5 olarak uygulanması önerisini yineledi.

banner844
Yorumlar (3)
Üye 10 ay önce
Bi de utanmadan aidata zam ha. Çok hizmetlerine mahzar olduk ta. Kapatılması gereken, lüzumsuz bi kuruluş. Vergi dairesinde kurulacak bi şeflik bunların yaptiginin fazlasıni yapar. Hem de en iyisini. Hic olmazsa bos kimse doldurmaz.
CAN 10 ay önce
DERLERI ZAM ZAM BIRDEFADA INDIRIM KONUSUN BE
Yorumsuz.. 10 ay önce
Buradan sorma istiyorum. Odalara o kadar aidat odeyecegiz de odalarin bize faydasi ne olacak. Yetkililerden bir kisi cikip cevap verebilir mi?