banner615

banner614

banner701

DİLBER AY’I ÜNLÜ OYUNCU CANLANDIRACAK

banner619

Geçtiğimiz yıl geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Dilber Ay’ın hayat hikayesi film oluyor. Filmde 13 yaşından vefatına kadar Düzce’de yaşayan Dilber Ay’ı Büşra Pekin canlandıracak.

Düzce 26.10.2020, 17:55
4150
DİLBER AY’I ÜNLÜ OYUNCU CANLANDIRACAK
banner785

Düzce’de yaşayan sanatçı Dilber Ay, 63 yaşında kalp krizi nedeniyle geçtiğimiz yıl Ankara'da hayatını kaybetmişti. Uzun süredir üzerinde çalışılan projeyle Türkiye'nin en sevdiği isimlerden olan Dilber Ay’ın acılarla dolu hayat hikayesi film oluyor.

Hürriyet’in haberine göre yapımcılığını Fikri Harika Yapım ile Aytaç Medya’nın üstlendiği, senaryosunu Kamuran Süner ile Nalan Merter Savaş’ın yazdığı, müzik direktörlüğünü İskender Paydaş, görüntü yönetmenliğini İngiliz Jean Paul Seresin’in yapacağı ve yönetmen koltuğunda Hakan Kırkavaç’ın oturduğu filmin çekimleri kasım ayında başlıyor.

Filmde, Dilber Ay’ın çocukluğunu O Ses Türkiye yarışmasında yarışan Zeliha Kendirci canlandırırken oyuncu kadrosunda Nursel Köse ve Tuncer Salman gibi ünlü isimler de yer alıyor.

“Dilber Ay’ı Büşra Pekin canlandıracak”

Türk Halk Müziği sanatçısı Dilber Ay'ın hayat hikayesini anlatan “Dilber Ay” filmi Adana, Sakarya ve İstanbul’da çekilecek. Filmde Dilber Ay’ı canlandıracak Büşra Pekin, sanatçının videolarını izleyerek rolüne hazırlanmaya başladı.

Yorumlar (1)
Baki Celik 1 ay önce
Suzce de yasadi o kadin Dizce de cejsenize okuzler
parçalı az bulutlu