banner851

banner955

DİYANET 81 İLE YAZI GÖNDERDİ…

Diyanet İşleri Başkanlığı, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında, 16 Mart'ta ibadete kapatılan camilerin yeniden açılması nedeniyle, aralarında Düzce’nin de bulunduğu 81 İlde şükür kurbanı kestirecek.

Düzce 28.05.2020, 13:30 28.05.2020, 17:28
2907
DİYANET 81 İLE YAZI GÖNDERDİ…
banner1032

Koronavirüs salgını nedeniyle 16 Mart’ta ibadete kapatılan camiler yarın kademeli olarak açılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, yarın Cuma Namazı öncesi her şehirde belirlenen camilerde Şükür Kurbanı kesme kararı kaldı. Düzce’de de kesilecek olan Şükür Kurbanı’nın Cuma Namazı öncesinde saat 11:00'da müftülük önünde şükür kurbanının kesileceği öğrenildi.

ŞÜKÜR KURBANI DÜZCE’DE DE KESİLECEK

Öncü Haber Merkezi’nin konu ile ilgili görüştüğü Düzce Müftülüğü yetkilileri, yarın saat 11:00'da müftülük önünde şükür kurbanının kesileceğini söylediler.

PERSONELE YAZI GÖNDERİLDİ

Kurbanların ücretlerini ise Diyanet Vakfı ödeyecek. Karar uyarınca 81 il ve 922 ilçede bini aşkın kurban kesilmiş olacak. Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık tarafından personele gönderilen yazıda şöyle denildi:

“Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından, camilerde ibadet yapılmasına başlanması münasebetiyle il ve ilçe merkezlerinde uygun görülecek bir yerde hijyen sağlık şartları dikkate alınarak 29 Mayıs 2020 günü Cuma namazı öncesi saat 11.00'de bedeli Vakıf Şube hesabından karşılanmak suretiyle dinen uygun nitelikte bir şükür kurbanın kestirilip etinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılması arzu edilmektedir. Bilgi ve gereğini rica ederim.”

Yorumlar (17)
Önce gidin bir hadis fıkı 2 yıl önce
Bu vacip kesilen hayir için kesiliyor ancak Hali vakti yerinde olan her Müslüman meşru kılınan vacip kurban ibadetini Allah (c.c) rızasını kazanmak ve yoksul kardeşlerinin etle buluşmasını sağlamak için kurban kesmelidir. Kurban kesmeyi hiçbir zaman bırakmayan Peygamber Efendimiz (S.A.V) ümmetine kurban kesmenin önemini anlatmıştır.
Kitap okuyun diyenler açs 2 yıl önce
Her ibadetin yeri ve önemi ayrıdır hali vakti yerinde olan her Müslüman meşru kılınan vacip kurban ibadetini Allah (c.c) rızasını kazanmak ve yoksul kardeşlerinin etle buluşmasını sağlamak için kurban kesmelidir. Kurban kesmeyi hiçbir zaman bırakmayan Peygamber Efendimiz (S.A.V) ümmetine kurban kesmenin önemini anlatmıştır. O Halde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes.” (Kevser Suresi 2. Ayet), “Biz kendilerini rızıklandırdığımız dört ayaklı davar (hayvan)’lar üzerine yalnız Allah’ın adını ansınlar diye, her ümmet için Kurban kesmeyi meşru kıldık.” (Hac Suresi 22./34. Ayet)
Duzceli 2 yıl önce
Bu haberi yazan biraz andaval herhalde aralarında duzcenin de bulundugu 81 il ne ya tüm ülkede desene :)
Havari 2 yıl önce
Cennetten gelenin yorumunu begenmeyenler Allah soracak.Ne anladin kurandan diye.Ne anladin..Kendinizi sorgulayin.Arabın kiyafetini arabin gelenegini din zannedenler şirk den çıkın.Şirkin affi yok..
Apo 2 yıl önce
Ödenekten mi, cepten mi?
YMEY 2 yıl önce
şükür sağlığımıza deyip fakir sevindirmek hayvan sevindirmek aç doyurmak yerine neden can alma tercih ediliyor yazık canlara kıymayın aynı yanlışla devam ediyorsunuz şükür etmeniz bile sizden bir şey katmıyor can alıp şükür olmaz sen bedenen niyetini belli edeceksin
fakir 2 yıl önce
madem öyle hayırlara vesile olsun birinin kredi borcunu ödeyin.Birinin sağlık giderlerini karşılayın.eyy gidi o günn geldiğinde ne yaptıysan fakire o gidecek seninle..
Halk. 2 yıl önce
İsıniz gücünuź gösteriş..Gidin fakir sevindirin.Millet 1 aydir calismiyor.Gidin birilerinin bakkal borcunu ödeyin.Ama nerdeeee
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
parçalı bulutlu