banner851

banner614

DİYARBAKIRLI ANNELERE FINDIKLI DESTEK

banner619

Diyarbakır’da çocuklarının terör örgütü tarafından dağa kaçırıldığını savunarak, HDP Diyarbakır il binası önünde eylem yapan annelere Düzce’den de destek geldi. Anıtpark’ta bir araya gelen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Derneği üyeleri adına açıklama yapan Düzce, Bolu, Sakarya Grubu Başkanı Mehmet Ali Çelik, “Bizler toplumdaki her türlü sıkıntıya, haksızlığa parmak basmak ve mücadeleye katılmak zorunda olduğumuzu söylüyoruz.” dedi.

banner846
Düzce 11.09.2019, 11:37
1007
DİYARBAKIRLI ANNELERE FINDIKLI DESTEK
banner844

Diyarbakır'da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını belirterek, HDP il binası önünde 9 gündür oturma eylemi yapan ailelerin sayısı 24 olurken, Türkiye’nin dört bir yanından olduğu gibi Düzce’de de eylemdeki annelere destek geldi.  Düzce Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Derneği üyeleri ile bir grup Düzceli vatandaş dün akşam Anıtpark önünde toplanarak hem annelere dua etti hem de fındık yolladı.

“Anneler bizim için değerli”

Dernek adına basın açıklamasında bulunan EYT Düzce, Bolu, Sakarya Grubu Başkanı Mehmet Ali Çelik, Düzce’de bir farkındalık oluşturmak ve haksızlıklara parmak basmak istediklerini  söyledi. Çelik, şu ifadeleri kullandı:

“Diyarbakırlı annelerin yapmış olduğu eylemle ilgili Düzce’mizde bir farkındalık oluşturmak için toplandık. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği olarak bizler şu şuurda olmak istiyoruz. Bizler toplumdaki her türlü sıkıntıya, haksızlığa parmak basmak ve mücadeleye katılmak zorunda olduğumuzu söylüyoruz. O anneler bizim için değerli. Niçin değerli 2019-2020 eğitim sezonunun başladığı bu dönemde televizyonlarda ve basında görmüş olduğumuz annelerimizin yapmış olduğu eylem bizleri canı gönülden sıkıntıya sokmuş, bizlerde annelerimize nasıl katkıda bulunabiliriz diyerek bu gün burada toplandık.”“Eğitim ahlaktan,  maneviyattan, vatan sevgisinden ve aile içerisindeki birlikten başlar”

Ayrıca Diyarbakırlı annelerin topluma bir öğreti verdiğini ifade eden Çelik şöyle konuştu:

“Eğitim sadece fen, matematik, biyoloji, edebiyattan ve bilim teknolojiden ileri gelmez. Eğitim aslında bizlere Diyarbakırlı annelerin anlatmış olduğu öğretide olduğu gibi önce ahlaktan,  maneviyattan, vatan sevgisinden ve aile içerisindeki birlikten başlar. Bizler annelerimizin bize öğretmiş olduğu öğreti doğrultusunda bu eğitim yılında çocuklarımızı maddi olaraktan daha çok manevi anlamda vatanını, milletini, memleketini seven ahlaklı bir birey haline getirebilmek adına bu eğitim yılında yapılacak çalışmaları ortaya koyması adına bu seneyi bir başlangıç olmasını bu eylemin bizlere ilham vermesini talep ediyoruz. Devlet büyüklerimizden, sanatçı kardeşlerimizden ve bütün bireylerden tevazu göstermesini bekliyoruz."

Haber: C.A. KUŞ

 
 

Yorumlar (6)
Yorumcu 2 yıl önce
İnsanlarin devletten değilde teroristlerden medet ummasi kadar utanilacak baska bir sey yok.Boyle bir durum varsa neden tutuklamalar yok.Atin iceri seyredeceginize serefsizleri.
Vatandaş 2 yıl önce
Çok güzel düşünülmüş bir organizasyon olmuş tüm #eyt ailesine tşk.
Aydın ACAR 2 yıl önce
Yerinde güzel bir açıklama olmuş, yatırım insan üzerine olmalı diğer sorunlar kolay çözülür...
Emre 2 yıl önce
O Diyarbakırlı anneler, askerlerimiz polislerimiz şehit edilirken nerdeydiler. Azmı şehit verdik. Bizimkiler ana kuzusu değilmiydi. Kendilerine ucu dokununca nasılda ağlıyolar. Acımayın bu terörist annelerine ettiklerini buluyolar.
ARAMAK 2 yıl önce
Jandarma genel komutanı dağda terörist yok diyor. Dağlar temizlendi diyor. Vatandaş çocuğumu HDP dağa kaçırdı diyor. Savcı HDP nin suç işlediğini tespit edip niçin partiyi kapatmıyor. Peki hukümet ne yapıyor. Güvenlik güçleri temizlenmiş dağlarda çocukları neden bulamıyor. Anlamış değilim.
Vatandaş 2 yıl önce
Helal olsun bir ses çıktı nihayet