banner851

banner955

DOĞAL YAŞAM FOTOKAPANLARLA GÖRÜNTÜLENDİ

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, havaların ısınması ile doğal hayatın canlandığını, doğada su bulmakta zorluk çekilen noktalara suluklar yerleştirdiklerini açıkladı.

Düzce 08.06.2020, 17:30
3358
DOĞAL YAŞAM FOTOKAPANLARLA GÖRÜNTÜLENDİ
banner1032

Tarım ve Orman Bakanlığı geçtiğimiz yıllarda doğal hayatın görüntülenmesi ve araştırmaların daha iyi yapılabilmesi için Türkiye'nin dört bir noktasındaki ormanlara foto kapanlar yerleştirdi. Çeşitli dönemlerde doğal hayatın görüntülerini paylaşan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, bu sefer havaların ısınması ile birlikte doğada sürü halinde gezen hayvanlar ile su ihtiyacı konusunda sıkıntı yaşanan noktalara bırakılan suluklara gelen hayvanların görüntülerini paylaştı.

Görüntülerde dağ keçileri, karacalar ve geyikler sürü halinde gezerken, kurt, tilki ve tavşanlarda tekil foto kapanlarca görüntülendi. Ayrıca, su bulunması zor olan bölgelere yerleştirilen suluklara yaklaşan hayvanlarda su içme görüntüsü görüntülere yansıdı.

Yorumlar (4)
bence yayınlamayın 2 yıl önce
ya sayın yetkililer Allah için bu görüntüleri yayınlamayın, ya bizim insanımız, hani insan diyoruz da insan süiliyetindeki eli silahlı kendini avcı diyebilen güruhlar yerlerini öğrenise o güzellikler yokolur
ferhat 2 yıl önce
kim düşünüp emeği geçtiyse Allah razı olsun
Hamza yazıcı 2 yıl önce
Hani fotoğraflar nerde
öğretmen 2 yıl önce
bu güzel görüntüleri görmeye devam etmek için ORMANLARİMİZİ KORUYALIM, COPLERİMİZİ TOPLAYALİM.
18
parçalı bulutlu