banner851

banner614

DOĞAYA YEM BIRAKILDI

banner619

Düzce'de olumsuz hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken yaban hayvanları unutulmadı. Diğer taraftan Akçakoca ilçesinde, nesli tükenme tehlikesi altında olan su samuru görüntülendi.

banner846
Düzce 16.02.2021, 16:15 16.02.2021, 15:16
725
DOĞAYA YEM BIRAKILDI
banner844

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ekiplerin çetin kış şartlarında zorlanan yaban hayvanları için yem bırakma çalışması gerçekleştirdiği belirtildi. Kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan hayvanların beslendiği aktarılan açıklamada, "İlimizin yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için 200 kilogram yonca, 100 kilogram saman ve 150 kilogram pazar artığı doğaya bırakılmıştır. Kış sezonu boyunca yemleme çalışmalarımız devam edecektir." ifadelerine yer verildi.

Güvenlik kamerasına takıldı

Akçakoca Sarıyayla Nazmi Çiloğlu Barajı’ndaki güvenlik kamerasına, gece saatlerinde nesli tükenme tehlikesi altında bulunan su samurunun görüntüsü yansıdı.

Baraj gölünün etrafında karların üzerinde dolaştığı görülen su samuru, bölgede bir süre yem aradıktan sonra kameranın görüşü açısından çıktı.

Kamera kayıtlarını izleyen Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, su samurunun nesli tükenme tehlikesi altında olan "lutra lutra" türünden olduğunu belirterek, bölgede türün varlığını araştırmak için fotokapanla görüntüleme yapılacağını bildirdi. (AA)

Yorumlar (0)