banner851

banner614

DOKTORLARDAN ÖRNEK HAREKET

banner619

Düzce’de Atatürk Devlet Hastanesi doktorları Sağlık Bakanlığı’nın korona virüs pandemisi kapsamında yüzde 100 üzerinden yaptığı ek ödemelerini sekreter ve temizlik görevlileri ile paylaştı. Doktorların yaptığı ek ödeme paylaşımı sonrasında pandemi polikliniği sekreter ve temizlik görevlileri doktorlara teşekkür etti.

banner846
Düzce 22.04.2020, 16:43
3867
DOKTORLARDAN ÖRNEK HAREKET
banner844

 Tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan korona virüs salgınında hastalığa karşı mücadele veren ve pandemi servislerinde çalışan doktorlara Sağlık Bakanlığı tarafından yüzde 100 oranında ek ödeme sözü verilmişti. Ek ödemeler doktorlara verilmeye başladı.

“Pandemi Polikliniği doktorları aldıkları ek ödemeleri aynı serviste görev yapan sekreter ve temizlik görevlileri ile paylaştı”

Yine pandemi servislerinde görev yapan sekreter ve temizlik görevlileri ise ek ödemelerden faydalanamadı. Ancak Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi Polikliniği doktorları aldıkları ek ödemeleri aynı serviste görev yapan sekreter ve temizlik görevlileri ile paylaştı. Doktorlar, ek ödeme alamayan diğer sağlık çalışanlarının banka hesap numaralarını tek tek alarak ek ödemelerinin bir kısmını bu hesaplara yatırdılar.

Başhekim Temi: Onların motivasyonu ve yanlarında olduğumuzun göstergesidir

 Yapılan ek ödeme paylaşımı ilgili olarak bilgiler veren Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Volkan Temi, “Bu süreçte hekim arkadaşlarımız sağlık çalışanlarının yanlarında olduklarını göstermek amacıyla hem motivasyon hem destek amaçlı aldıkları ek ödemeleri ek ödeme almayan sağlık çalışanlarımızla paylaştılar. Sekreter ve temizlik alanında çalışan arkadaşlarımızla paylaştılar. Onların motivasyonu ve yanlarında olduğumuzun göstergesidir.” dedi.

“Birlik ve beraberliğimizi göstermek için…”

Pandemi servis Doktoru Hümeyra Bayram Akça ise  “Pandemideki birlik ve beraberliğimizi göstermek için böyle bir organizasyon yapıldı. Hekim arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında Sağlık Bakanlığımız hekim arkadaşlarımıza yüzde 100’den söz verdiği ek ödeme uygulamasını yaptı. Ama bu dönemde bazı sağlık çalışanları bu ek ödemeden faydalanamadılar. Hekim arkadaşlarımızda arkadaşların motivasyonu, birlik ve beraberliğin devamı için böyle bir uygulama yapmayı düşündüler.” şeklinde konuştu.

“Hepsine çok teşekkür ediyoruz”

  Pandemi servisinde sekreter olarak görev yapan Canan Tekel hekimlere teşekkür ederek; “Hekimlerimiz bizlerle böyle bir paylaşımda bulundular. Hepsine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

  Atatürk Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Ali Kılıç ise  “İnanın hiç beklemediğimiz bir hareketti. Çok sevindik. Arkadaşlarımız adına sevindik. Doktorlarımızla gurur duyduk.” diye konuştu.

  Düzce Atatürk Devlet Hastanesi doktorlarının yaptığı anlamlı hareketin ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz'da hastaneye gelerek Başheklim Op. Dr. Temi ve pandemi servisi doktorlarına teşekkür etti. Doktorların zaman zaman bu tip paylaşımlarına devam edecekleri öğrenildi.

Yorumlar (9)
Hasan 1 yıl önce
Tebrikler
Pazarlı Hasan 1 yıl önce
Duyarlı lık göstermişler Tebrikler
Hamza yazıcı 1 yıl önce
Alkışlıyorum
Düzce merkez 1 yıl önce
T.m hastane çslişanı olarak bu harekten gurur duyuyorum hepsınne teşekkür ediyorum rabbim hepsine saglik mutluluk huzur bereketli hayat nasıp etsin inşAllah
düzceli 1 yıl önce
başta başhekim volkan bey ve diğer doktorlara örnek davranışlarından dolayı teşekkür etmek lazım emeği geçen her kademedeki insanları görmezden gelmeyip ödüllendirmişler.
Yılmaz 1 yıl önce
Büyük siniz vesselam
Hastane 1 yıl önce
Bence yalnış yapmışlar. Paraları top. Düzce Ün. Araş. Hast. Yönetimine vermeliler. Döner kesmek yok diyor. Cumhurbaşkanı.
Düzce üniversite si 1 yıl önce
Sağ da olanlar belli temiz lik görevlileri Hmşre
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
kapalı