banner851

banner614

"DÖNÜŞÜM MUHTEŞEM OLACAK"

Düzce Belediyesi, şehrin kalbi sayılan ve en önemli meydanlardan biri olan Cedidiye Meydanı'nı sil baştan yenilemek için düğmeye bastı. "Bu bir dönüşüm projesi" diyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü meydandaki mevcut yapılar yerine Cedidiye Camiinin silüetine uygun iş yerleri ve yeraltı otoparkı inşa edileceğinin müjdesini verdi.

banner619
Düzce 29.01.2021, 12:20 04.02.2021, 16:21
4616

Düzce Belediyesi, Millet Bahçesi, modern itfaiye binası, 49 derslikli Okul İnşaatı gibi yapımı devam eden dev projelerin yanı sıra sürpriz bir proje için düğmeye bastı.  Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Cedidiye Meydanı ile ilgili uzun süredir üzerinde çalışılan "Cedidiye Meydan Projesi"nin detaylarını kamuoyu ile paylaştı. 

"BU PROJE ŞEHRİN SİLÜETİNİ DEĞİŞTİRECEK"

Düzce'nin kalbi sayılan en önemli yaşam alanlarından biri olan Cedidiye Meydanındaki "derme çatma" yapılar yerine modern, daha kullanışlı ve Cedidiye Camiinin silüetine uygun iş yerleri ve yeraltı otoparkının yapılacağını söyleyen Başkan Özlü; "Bu meydan Düzce'nin en önemli yaşam alanlarından biri. Belediye hizmet binası ve Cedidiye Camiinin bulunduğu alandaki iş yerleri 'derme-çatma' görüntüsü ile meydana yakışmayacak bir görüntü oluşturuyor. Bu projeyi hayata geçirmek için düğmeye bastık. Bölgenin tarihi dokusuna uygun olarak bu alanı sil baştan inşa edeceğiz" dedi.

"MÜLK SAHİPLERİ MAĞDUR EDİLMEYECEK"

Cedidiye Meydan Projesi kapsamında ilk olarak mülk sahipleri ile görüşme yapıldığını söyleyen Başkan Özlü, buradaki hak sahiplerinin mağdur edilmeyeceğini hatırlatarak; "Projemizin detaylarını ilk olarak mülk sahipleri ile masaya yatırarak bilgi alışverişinde bulunduk.

Kendileri de projemizi destekleyip sahip çıkacaklarını dile getirdiler. Burada mülk sahiplerinin haklarını koruyarak yeni bir yaşam merkezi oluşturacağız. İnşa edilecek yeni işyerleri Cedidiye Camii ile bütünleşerek, meydan tarihi doku ve modern mimariyle sentezlenmiş olacak. Ayrıca yeni iş yerleri ekleyerek gelirinin cami giderlerinde kullanılması için Diyanete de dükkân tahsis edeceğiz" ifadelerini kullandı.

BELEDİYENİN OTOPARKI YERALTI OTOPARKI İLE BİRLEŞTİRİLECEK

Meydanın altına bir de yeraltı otoparkı inşa edileceğini söyleyen Başkan Özlü; "Cedidiye Meydan projemiz kapsamında yaşam alanının altında bir de yeraltı otoparkı oluşturacağız. Bu otoparkımız azami 154 araçlık olacak.

Mevcut kullandığımız belediyemizin otoparkı bu otopark ile birleştirilerek genişletilecek. Bu sayede bölgedeki trafik park sorunu da bir nebze olsun rahatlamış olacak" şeklinde konuştu.

"VATANDAŞ OLUMLU BAKIYOR"

Projeyi açık hava görselleri ve yerel basın aracılığı ile Düzcelilere de sorduklarını, gelen tepkilerin olumlu yönde olduğunu söyleyen Başkan Özlü; "Yerel basınımız ve Açık hava görselleri ile eski ve yeni fotoğrafları karşılaştırarak projemizi hemşehrilerimize sorduk. Şimdiye kadar geri dönüşler olumlu yönde oldu. Kısa sürede gerekli hazırlıklarımızı tamamlayarak projemizin inşasına başlayacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar (8)
Düzceli.. 8 ay önce
Kaybedilen bir ömür.. 20 yıl..Belediye binası yapılırken fiziki olarak yetersiz olacağı biliniyor du.. Her garabetin mimarı Keleş, kent meydanı yenilenirken, altı otopark olacak,oradan valiliğe geçilecek diye başlamıştı..
Düzceli.. 8 ay önce
Ülkede önceden yapılmış her şey satılırken bir kısmını da Sayıştay denetimi dışında bırakıl varlık fonuna, alınacak borçlara karşılık devroluyor..İlginçtir kendi dönemlerinde yapılanları yıkıp, yine yeniden, sil baştan gibi sloganlar üretiyorlar..
Düzceli 8 ay önce
Güzel Olacak, Hele de otopark super.
d.h. 8 ay önce
ağaçlar ne olacak ağaçlar? ne biçim budadınız, meydanda çırılçıplak bıraktınız çınarları. şimdi ağaçsız plan hazırlamışsınız. ağaçlar yok edildi tüm şehirlerde. sivas'ta gördük konya'da gördük istanbul'un her yerinde görüyoruz sıra düzce'de. yaptığınız dümdüz meydanlar yüzyıl sonraya kalmayacak ama korusaydınuz ağaçlar kalacaktı.
şeytan ayrıntıda gizli. 8 ay önce
trafik gidiş geliş şekline mi dönecek tekrar, fotoğrafta öyle gözüküyor. yoksa bunu atlayacak kadar amatör insanlar ile mi çalışıyorsunuz.
ali 8 ay önce
cami ve belediye binası yıkılıp meydan biraz daha genişletilip büyük bir yeni cami ve meydan yapılsa. belediye binasıda orman işletmenin yeri alınıp belediye binası oraya yapılsa çok güzel olur.
Talihsiz talihli 8 ay önce
Vay be. Özlü tahminimden daha iyi işler yapacak gibi. Bu adama yetki vereceksin bir kaç döneme duzceyi düzgün hale sokar. Yoksa 10 dönem geçmiş ama köy olarak kalmış düzce.
Aslı 8 ay önce
Ben meydanla ilgili bir proje görmedim.sadece eski binalar var görsellerde.meydan nasıl olacak?wc ne olacak?belediye önü nasıl olacak?taşlar nasıl olacak?aydınlatma nasıl olacak vs vs vs.simitçinin binayı yıkıp yenisini yapmakmıdır meydan projesi dediğiniz