banner851

banner614

"DURDURUN BU SOYGUNU!"

banner619

Elektrik faturalarına çeşitli kalemlerde yapılan fahiş zamlar vatandaşı bezdirdi! 1 yılda faturaya yansıyan büyük farka tepki gösteren bir vatandaş, ilgili bakanlığa seslenerek, "Durdurun bu soygunu! Vatandaşın cebine göz diken modern eşkıyalara hesap sorun!" çağrısı yaptı.

banner846
Düzce 12.09.2019, 12:59
2888
"DURDURUN BU SOYGUNU!"
banner844

Havaların giderek soğumaya başladığı şu günlerde elektrik ve doğalgaz faturaları kabarmaya başlayan vatandaşlar, bir de üzerine eklenen zamlar yüzünden adeta isyan eder oldu.

Çeşitli kalemlerde alınan vergi ve dağıtım bedellerine fahiş oranda zam yapılmasına tepki gösteren bir vatandaş, Öncü Whatsapp İhbar Hattı'na son gelen elektrik faturasını göndererek, 1 yıldaki yüksek artışa dikkat çekti. 

Faturalara yansıyan yüksek orandaki zamları sorgulayan vatandaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na "Bu soygunu durdurun!" diye seslendi.

Vatandaşın zam isyanı!

İşte o isyan dolu açıklama:

"Bugün gelen elektrik faturasında "Aktif Bedel ve Dağıtım Bedeli" kısımlarının kaldırıldığı yerine tek kalem olarak ETB (Elektrik dağıtım bedeli) olarak fiyatlandırma yapıldığını gördüm. Üstelik 5 kuruşluk zam da yapılmış.
Eski faturalara baktığımda 2018 9. ay ile 2019 9. ay faturaları arasında tam 24.6 lira fark olduğunu yani 1 yılda elektriğe 24.6 lira daha fazla para ödediğimi gördüm.

Ey benim maddi manevi desteğimizle ayakta tuttuğumuz devletim. Bu soyguna daha ne kadar müsaade edeceksiniz? Devletin tüm mali yükünü asgari ücretlinin omuzlarına yuklemekten ne zaman vazgeçeceksiniz?

Elektriğin yanında gıda ve diğer kalemlere ülkemize dolar üzerinden operasyon çekildiği süreçte haksız fiyat artışları ile vatandaşı (halen) soyanlar ile ne zaman mücadele edeceksiniz? Üstelik bu soygunun "Enflasyonla Topyekun Mücadele" maskesi altında sözde yerli ve milli kuruluşlar aracılığı ile yapıldığını ne zaman göreceksiniz?

Ve temelde siz mücadele etmediğiniz ve bu soygunu görmezden geldiğiniz her yıl AK Parti'ye desteğin düştüğünü ne zaman idrak edeceksiniz?


"Asıl öncelik cebindeki deliğin kapanmasıdır"

Tamam, devletin büyük hedefleri ve atılımları olabilir fakat vatandaş için asıl öncelik cebindeki deliğin kapanmasıdır. 1 yıl önce mutfak giderlerine 400 lira harcayan bir aile 1 yıl sonra 600 lira harcıyorsa bu ailenin tek derdi (hiç kimse kusura bakmasın) gecinmektir.

Durdurun bu soygunu! Vatandaşın cebine göz diken modern eşkıyalara hesap sorun. Asgari ücretli manen ve madden ölürse devlet çöker bilesiniz."

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (23)
vatandaş 2 yıl önce
Elektrik faturalarında yer alan dağıtım bedeli ve aktif enerji bedeli, Kurumumuz tarafından 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu (Kanun) ve 4628 sayılı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun'un verdiği yetki çerçevesinde belirlenmekte olan perakende elektrik satış tarifeleri ile düzenlenmekte olup elektrik dağıtım ve görevli tedarik şirketleri tarafından tüketicilerden tahsil edilmektedir. EPDK. Kimi kime şikayet ediyorsunuz. Bu hükumet daha çok sömürecek bizi
Sinan 2 yıl önce
Bu millete az bile.ceketimi koyar.secilir.diyenin.zihniyetini.terketmedikce .olacagı bu.duzceli.utansın
adamın teki 2 yıl önce
478 kw biraz fazla geldi bana, sen klimayı fazla çalıştırma bence!
Duzceli 2 yıl önce
Doguda kacak elektrik kullaniyor millet batida parayla adalet mi bumu kacaklarin vergisi batiya kesiliyor
Cafer 2 yıl önce
Tepki doğru verilmiş ama uygulaması yanlış Olmuş Türkiyede 21 Elektrik daģıtım şirketi Var Bunları Denetleyen Kurum olarak EPDK(Enerji piyası Denetleme kurulu) yani zamları daģıtım şirketi yapamaz Yapmayada yasal olarak Hakkı yoktur Epdk ne belirlerse o tarifeleri uygulamak zorunda şirketler...
ADAM 2 yıl önce
Durmak yok hedef soyup soğana çevirmek ölen ölür kalanlar bize yeter devammm
Teknisyen 2 yıl önce
Birisi şu şikayet edenlere elektriğin %78 ini ithal ettiğimizi anlatsın.. şikayet edeceğinize güneş panelleri kurup elektrik üretin baylar..
Kaan 2 yıl önce
Bu Ay Fatura 129 Lira Geldi 130 lira Yakın Fatura Buna Kardeşim Böyle Y a Zamlardan Bıktık Artık Yeter Be Milleti Soyup Soğan Çevirdiniz Verdimiz Paralar Haram Zıkım Olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın