banner851

banner614

"DURUMUN ÖNEMİNİ KAVRAMALARI İÇİN İSTENDİ"

banner619

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er’in “Yaklaşık 300 şirket çalışanından performans düşüklüğü gerekçesiyle savunma istenerek mobbing uygulandı” eleştirisinde bulunduğu Düzce Belediyesi’nden açıklama geldi. Düzce Belediyesi şirketi Belka A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Necla Erdoğan, “Tam puan almamış olanlardan durumun öneminin kavranılması adına savunma istenmiştir.” ifadesini kullandı. Ayrıca değerlendirme sonuçlarına göre, disiplin süreci yönetmeliğinin gereklerinin uygulanacağını bildirdi.

banner846
Düzce 14.01.2020, 16:56 14.01.2020, 16:59
4545
"DURUMUN ÖNEMİNİ KAVRAMALARI İÇİN İSTENDİ"
banner844

 İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, yaptığı açıklamada, Düzce Belediyesi’nin 30 üzerinden ve hangi kriterlere göre yaptığı belli olmayan performans değerlendirmesinde tam puan almayan herkesten savunma isteyerek enteresan bir uygulamaya imza attığını açıkladı.

Bunun üzerine Düzce Belka İnsan Kaynakları A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Necla Erdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, Düzce Belka A.Ş.’nin Düzce Belediyesi‘nde çalışmakta olan yaklaşık 800 işçinin yasal sorumluluğunu taşıdığını belirterek, özetle şöyle devam etti:
“Çalışanlarımızın performans değerlendirmeleri Düzce Belka İnsan Kaynakları A.Ş. sorumluluğundadır. Yapılan 3 aylık uygulama sonucunda çalışanlarımıza, uygulamanın birim yetkilileri tarafından yapılmaya başlandığını, değerlendirme sonuçlarının sayısal değeri göz önünde bulundurulmaksızın, tam puan almış olanlar dışında aşamalı olarak bilgilendirme yapmak ve tam puan almamış olanlardan durumun öneminin kavranılması adına savunma istenmiştir. İlerleyen tarihlerde; performans değerlendirme sonuçlarına göre, tüm çalışanlarımıza yazılı olarak tebliğ edilen,
Düzce Belka İnsan Kaynakları A.Ş. disiplin süreci yönetmeliği gerekleri uygulanacağı ve duruma hassasiyet göstererek performansımızın yüksek olmasına özen göstermemiz gereği açıkça ifade edilmiştir. Basınımız tarafından çalışanlarımıza gönderilen yazının tamamı yayınlanmadan, yazının sonucunu açıklayan belge eklenmeden yapılan haberler çalışanlarımızın ve halkımızın doğru bilgilendirilmesine engel olmakta ve yanıltıcı özellik taşımaktadır.”

Kurum içi yapılan yazışmaların kurum dışında yayınlanmasının İş Kanunu gereklerine aykırı olduğunu kaydeden Erdoğan, buna rağmen, yanıltıcı haberlerin doğru anlaşılabilmesi ve halkın doğru bilgilendirilmesi adına açıklama yapma gereği duyulduğunu aktardı.
 

Yorumlar (30)
Düzceli 1 yıl önce
Sn Nejla hanım ulaştırmada Ali Şahin var kendini kraldan çok kralcı görür adeta müdür ipin ucunu ona vermiş,kendisi bana gelmeyin diyor kenan bey.Alinin ve iki kişinin daha çalışmadan mesai aldıklarını araştırtın.
gercekci 1 yıl önce
sizler bulunduklarınız makamda ne kadar başarılısınız performansınız nasıl sizi kimler denetliyor başarısızlıgınızı faturasını işcilere yüklüyorsunuz önce çalışanları memnun edeceksin maaşlarını ödeyeceksin aclıgın toklugun ne oldugunu bileceksin sizler önce kendilerinizi sonrada müdürlerinizi sorgulayın ALLAHIN adaletini unutmayın
81 li adam 1 yıl önce
Savunma istenmeyen arkadaşlarim durumun farkında mi
EY NECLA 1 yıl önce
SEN HANGİ POIZİSYONDA OLUYONDA BİRİM AMİRLERİNİN YERİNE PERSONELDEN SAVUNMA ALIYON....DÜZCE KÜÇÜK YANLIŞLIKLA BİR YANLIŞ YAPARSINIZ
Durummm 1 yıl önce
Hangi durumun öneminden bahsediyorsunuz insanların zaten performansını düşürdünüz ki ayıp yaa vAllahi ayıp
BELKA 1 yıl önce
SAYIN NECLA HANIM SİZİN İLK ÖNCE O KURUMU BİRAZ VİCDANINIZ VARSA TERK ETMENİZ GEREKİR SAYIN BAKANIN TEPEDEN YERLEŞTİRDİĞİ ŞAHSİYETLER BUNLARIN HEPSİ
ak 1 yıl önce
giden akpartili,gelen başkan ak partili,personel ak partili , yiyin birbirinizi :)
Ali 1 yıl önce
Gayet güzel bence,çalışanların tabiki performansı ölçülecek,tüm özel sektörde yapılıyor kamu da yapılınca niye eleştirildi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı az bulutlu