banner851

banner614

DÜZCE 2053 YILINA HAZIRLANIYOR

Düzce’nin gelişmesi ve kalkınmasına yön verecek olan Çevre Düzeni Planı, ilgili tüm paydaşlarla yeniden çiziliyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatları doğrultusunda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Düzce İli Çevre Düzeni Planı Çalıştayı”nda ortaya çıkan plan, Düzce’yi 2053 yılına hazırlayacak.

banner619
Düzce 08.06.2021, 15:43 09.06.2021, 16:09
1263

İlk toplantısı yine Düzce Belediyesi öncülüğünde geçtiğimiz yıl ekim ayında gerçekleştirilen Çevre Düzeni Planı’na yönelik şimdi daha kapsamlı bir çalışma yürütülüyor. Düzce’nin çevre planı, şehrin gelişiminde söz sahibi kesimlerle birlikte şekilleniyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatları doğrultusunda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından çalışmaları yeniden başlatılan Düzce İli Çevre Düzeni Planı, bugün başlayan 2 günlük çalıştayda son halini alacak.

Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Düzce İli Çevre Düzeni Planı Toplantısı’na Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, belediye başkanları, STK temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili birim yöneticilerinin katıldı.

Düzce’nin 1990’lı yıllarda hazırlanan 4 adet Çevre Düzeni Planı’nın, günümüz nüfus oranı ve şehrin gelişimine uygun olarak yeniden hazırlanacağı çalıştayda, katılımcılar, Çevre Düzeni Planı’na ışık tutacak önerilerde bulundu. Görüşlerin ve taleplerin dikkatle ele alındığı programda, paydaşlar kendi alanında nasıl bir Düzce hayal ettiklerini anlattı. Son bölümde ise tarih, turizm, sanayi, eğitim, ekonomi, tarım, çevre ve tanıtım olarak kategorize edilen çalışma grupları belirlendi.

Başkan Özlü, çalıştaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu plan Düzce için çok önemli. Düzce’yi 2053 yılına hazırlamak için çalışıyoruz. Çalıştayımıza davet ettiğimiz tüm paydaşlarımızın şehrimizin geleceği adına taş üstüne taş koyacağına inancımız tamdır.” ifadelerini kullandı.

Yarın yine Düzce Belediyesi Prof.Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde devam edecek gerçekleştirilecek olan çalıştay saat 10:00’da çalışma gruplarının sektörel çalışması ile devam edecek.

banner844
Yorumlar (4)
Köylü 4 ay önce
Yeşil yeşil yeşil
DÜZCELİ 4 ay önce
SÖZ UÇAR GİDER BEN İÇRAATA BAKARIM HER BELEDİYE BAŞKANI AYNI MUHABBETİ YAPIYOR YAP GÖRELİM YAPTIM DEYİN ESKİ SANAYİİ 35 SENEDİR HER GELEN KALDIRACAZ DİYOR Bİ İÇRAAT YOK .
ahmet 4 ay önce
ya biz sizi kökten 2023 de yollayacaktık. şimdi 2053 demeye başladınız. bir neslin gençliğini yediniz. 32 sene size katlanamayız.
YAVUZ0881 4 ay önce
Şimdi bir şey söylerdim terbiyem musade etmiyor