banner851

banner955

DÜZCE BAROSUNDAN KAYDINI SİLDİRDİ

Adalet Bakanlığı’nın kararıyla Çilimli’ye noter olarak atanan, Düzce siyasetinin önemli isimlerinden AK Parti Düzce Eski Milletvekili ve DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Av. Arb. Metin Kaşıkoğlu, Düzce Barosu’na başvurarak noterlik yapmak için avukatlık kaydını sildirdi.

Düzce 11.03.2022, 17:30 11.03.2022, 19:55
4114

AK Parti Düzce Eski Milletvekili ve İl Başkanı olan ve DEVA Partisi’nin kurucular kurulunda yer alan Düzce siyasetinin önemli isimlerinden Av. Arb. Metin Kaşıkoğlu, Adalet Bakanlığı’nın kararıyla Çilimli’ye noter olarak atanmıştı. 

‘Kesin kararımı vermedim’ demişti

2 Şubat’ta Öncü Haber’e konuşan Kaşıkoğlu, Çilimli’ye atanmasının milyonda bir ihtimalin gerçekleşmesi olduğunu belirterek noterlik yapma konusunda henüz kesin kararını vermediğini açıklamıştı.

Avukatlık kaydını sildirdi

Bu açıklamanın üzerinden yaklaşık 1 ay geçerken Kaşıkoğlu’nun noterlik yapabilmek için avukatlık kaydını, Düzce Barosu’na dilekçeyle başvurarak sildirdiği öğrenildi. 3. sınıf noter olarak Çilimli’de hizmet verecek olan Kaşıkoğlu’nun noter binası için hazırlıklara da başladığı bilgisine ulaşıldı. 

20 bin nüfuslu ilçe notere kavuşacak

Böylelikle köyleriyle birlikte 20 bini geçen nüfusuyla Çilimli’de, Düzce Merkez’e gelinmesine gerek olmadan noter hizmeti ilçede verilebilecek. Öte yandan halen DEVA Partisi’nde aktif siyasete devam eden Kaşıkoğlu için noterlik mesleği yasalara göre siyaset yapmasının önünde ise bir engel teşkil etmiyor.

banner844
Yorumlar (7)
Hasan 7 ay önce
Sinek avlayacaksın. Gelmeyeceğiz.
sadullah sasa 7 ay önce
hayırlı olsun...ne olursa olsun cogundan daha adamdır...
levent 7 ay önce
Hayırlı olsun
Apti 7 ay önce
Noter isinde guzel para var deilmi..Demekki Noteri elinde tutmak icin Avukatlikdan istifa..Paralar Cuggg Cebe..Menfaat dunyasi..
Madur 7 ay önce
Hiç sevmediğim düzceye hep zararı olmuş, kendi nefsine yenik düşen menfaati için hareket eden birisi.
parayi sever 7 ay önce
muhtemelen arabuluculuktan gelen para azaldi. orada paranin kokusunu daha iyi almis olmali
Yamalı Pantalon 7 ay önce
Bir türlü kurtulamıyoruz. İlla bir yerden kendine bir kapı buluyor adam.
29
açık