banner851

banner614

DÜZCE BELEDİYESİ DE MÜCADELE İÇİN SAHADA

Düzce Belediyesi, il genelini etkisi altına alan bazı ilçe ve köylerde sele dönüşen yağışların başlamasıyla birlikte teyakkuza geçti. Belediye ekipleri, dün akşam saatlerinde başlayan yoğun yağışlardan etkilenen Akçakoca, Cumayeri ve Çilimli ilçeleri ve köylerinde yapılan arama-kurtarma çalışmalarına destek vermeyi sürdürüyor.

Düzce 08.07.2021, 09:40 08.07.2021, 17:39
4227

Düzce’de 2 gündür etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Dere taşkınları yüzünden sular altında kalan bölgelere ve toprak kayması yaşanan yollara İl Özel İdaresi ekiplerinin yanı sıra yerel yönetimler de destek sağlıyor.

Düzce Belediyesi, geçtiğimiz hafta sonu itibariyle etkili olmaya başlayan ve Akçakoca, Cumayeri ve Çilimli ilçelerinde sel afetine dönüşen yağışlara yönelik tüm birimleriyle sahaya indi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatlarıyla mücadele çalışmalarına destek veren  belediye ekipleri, Düzce Valiliği tarafından oluşturulan kriz merkezi nezdinde arama-kurtarma çalışmalarına katılıyor.

Fen İşleri, Su ve Kanalizasyon İşleri, Destek Hizmetleri ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri de devam eden yağışlardan ötürü oluşabilecek olumsuz durumlara karşı tüm hazırlıkları tamamlanmış şekilde tedbir amaçlı bekleyişlerini sürdürüyor.

banner844
Yorumlar (0)