banner851

banner955

DÜZCE BELEDİYESİ KARARI NEDEN UYGULAMADI?

Düzce Belediyesi, Resmi Gazete‘de yayımlanan belediyelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinin ücretsiz olmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararına rağmen bayram boyunca vatandaştan otobüs ücreti almaya devam etti. Bu duruma tepki gösteren Düzceliler, "Düzce Belediyesi neden bu kararı uygulamıyor?" diye sordu.

Düzce 03.08.2020, 14:29 03.08.2020, 14:40
6288
DÜZCE BELEDİYESİ KARARI NEDEN UYGULAMADI?
banner1032

Türkiye genelinde belediyelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinin ücretsiz olmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı 28 Temmuz'da Resmi Gazete'de yayımlandı. Karar kapsamında, 31 Temmuz Cuma günü saat 00.00'dan (perşembe gününü cuma gününe bağlayan gece) başlayarak 3 Ağustos Pazartesi günü saat 24.00'a kadar belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz olacağı açıklandı.

ÖNCÜ HABER DE GÜNDEME GETİRDİ

Düzce'de Merkez ve birçok ilçede toplu ulaşımın belediyelerce yürütülmesi nedeniyle söz konusu kararı, aynı gün Öncü Haber de "DÜZCE'DE BAYRAMDA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ" başlığı ile duyurdu.

ÜCRETSİZ SANDILAR AMA...

Ancak bayramda Düzce Belediyesi otobüslerine binen ve kart basmayan yolcular şoförlerin uyarısı ile neye uğradığını şaşırdı. Günler öncesinden açıklanan Cumhurbaşkanı kararına rağmen toplu ulaşım araçlarına binen yolculardan kart basmasının istenmesi tepkiye neden oldu.

Haber merkezimize ulaşan bir yolcu, Öncü Haber'in de gündeme getirdiği söz konusu karara Düzce Belediyesi'nin uymadığını söyledi.

"YAZIK ÇOK YAZIK!"

Düzce'de toplu ulaşımda yeni sisteme henüz geçilmediğine dikkat çeken tepkili yolcu, "Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yeni ulaşım sisteminin okulların açılmasından 10 gün önce devreye sokulacağını açıkladı. Yollardaki otobüsler hala belediyeye ait ve onun sorumluluğunda. Kurban Bayramı'nda belediyelerce yürütülen toplu taşımanın ücretsiz olduğunun açıklanmasına karşılık Düzce Belediyesi neden bu kararı uygulamıyor? Şoförlere karşı çıktığımızda bahaneler öne sürüyorlar. Yazık çok yazık!" ifadelerini kullandı.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Öte yandan 21 Ağustos'ta özelleşecek olan otobüs hizmetini resmi karara rağmen bayramda neden ücretsiz yapmadığı konusunda Düzce Belediyesi'nden açıklama bekleniyor.

HABER: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (41)
halkkkkkkk 2 yıl önce
akkoyunlular cum.siz hala bekleyin.Sizden götürdükleri ve vermedikleri ile ünlü olan bunlar size az bile yapıyor.Ben olsam çifte rarife alırım.hatta tüm çocuklardanda tam ücret alırım...
Ayhan atasoy 2 yıl önce
öncelikle belediye başkanını kınıyorum bende arefe günü ve sonra bindiğim otobüste şoför ve yolcular arasında yaşanan olumsuzluklar berbat yazıklar olsun sayın belediye başkanı bu başkandan adam olmaz yemeye dökmeye kırmaya gelmiş
cimere yazdım 2 yıl önce
Cimere yazdım, nasıl reisin kararını uygulamaz başkan?
Alparslan 2 yıl önce
Doymadilar bir türlü biri tranvay koydu diyeri yıkti biri merkezi ışıklandırdi diyeri yıktı bunu parası halktan çıkiyor yap bozmu oynuyorsunuz doymadinız haram zıkkım olsun benim arın terimden kesilen vergiler
Yunus 2 yıl önce
Bu konu hakkında açıklama bekliyoruz bizim oylarımızla başa gelip bizi tanımasanız bizde sizi tanımayız sayın baskanim
Düzceli 2 yıl önce
Yazık,düzceli bunu hak etmiyor,belediyecilikten anlamıyor bu yönetim anlaşıldı doktor marketci herkez bildiği işi yapacak.
Kasabali 2 yıl önce
Belediye ye para lazım zaten fırsat bildiler yazık çok yazık hiç bir il bizim gibi değil bilet yok almıyorlar otobüse bilet alçak yerler kapalı nazil olcak bu is
Marsa Giden Düzceli 2 yıl önce
Başkanlar audilere pinsin, vatandaş bayramda bile parayla gitsin. Durmak yok..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık