banner851

banner614

DÜZCE BELEDİYESİ MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI

banner619

Koronavirüs salgını ile mücadele de en çok ihtiyaç duyulan maske üretimi için Düzce Belediyesi harekete geçti. Düzce Belediyesi, belediye bünyesinde kurulan BELMEK aracılığı ile Düzce’nin maske ihtiyacını karşılamaya çalışıyor.

banner846
Düzce 06.04.2020, 16:53
3742
DÜZCE BELEDİYESİ MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI
banner844

Yeni tip (Covid – 19) salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdürüyor. Sokağa çıkmak zorunda kalan vatandaşlar, endişelerini az da olsa aşağı çekmek için maske kullanımı tercih ediyor. Artan taleple birlikte Türkiye genelinde maske fiyatları yüksek oranda artarken, bazı stokçuların piyasaya maske sürmemesi nedeniyle, Düzce’de maske açığı ortaya çıktı.

Bu açığı kapatmak için Düzce Belediyesi harekete geçti. Düzce Belediyesi bünyesinde kurulan Belediye Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) aracılığı maske üretimine başladı. Belediye personeli başta olmak üzere, Düzce’deki kamu kurum ve kuruluşları için üretilen maskelerin dağıtımına başlandı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bugün Düzce Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarını ziyaret ederek, maske üretimini yerinde inceledi. “Düzce’nin maske ihtiyacını burandan karşılayacağız.” diyen Başkan Özlü, BELMEK çalışanlarına teşekkür etti.

Yorumlar (16)
alı kemal 1 yıl önce
bır makına bır ınsan aksama kadar ancak on tane yapar
Düzceli 1 yıl önce
Başkanım bez maskeler etkisiz. Sadece görüntü.
rumuz 1 yıl önce
Başkanım düzce tekstil fabrikası kaynıyor. Hiçbirine sözünüz nazınız geçmiyor mu seferberlik yaptırsanız düzcenin maske ihtiyacını karşılasanız. 3-4 kadın çalışan ile yapılmaz bu iş. Vizyon misyon nerde? Devlet yaparsa arkasına saklanıyorsunuz evet devletimiz dağıtıyor diyorsunuz siz yerel yönetim değil misiniz ilk sizin ihtiyaçlarımızı karşılamanız gerekmektedir.
Ayşe 1 yıl önce
Bide evlere erzak dagitilsaya kimse calişmiyo beldiyemizin bir yararini gorurduk
Melih 1 yıl önce
Başkan kendi maske tskmamış örnek davranış
Hasan 1 yıl önce
Başkan neden maskesiz?
bila 1 yıl önce
geç kaldınız geç. ama şükür. meslek liseleri bile başladı. gerçi düzcede başladı mı bilmiyorum.
Tamam 1 yıl önce
Anlasildi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu