banner851

banner955

DÜZCE BELEDİYESİ: TEHLİKELİ AĞAÇLAR KALDIRILDI

Düzce’de şehir mezarlığının sil baştan düzenlenmesi amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor. Devrilme tehlikesi olan ağaçların kaldırılmasının ardından Düzce’nin en büyük mezarlığına 10 dönüm daha eklendi.

Düzce 25.05.2022, 12:30 25.05.2022, 17:20
878

Devrilen ağaçların mezarlıkları tahrip etmesi nedeniyle yakınlarının kabirlerinin zarar görmesine tepki gösteren vatandaşlar, kısa sürede çürüyen ağaçların kaldırılması ve kırılan mezar taşlarının yenilenmesini memnuniyetle karşıladı.

Mezarlığın daha güvenli hale getirilmesinin yanı sıra peyzaj ve büyütme işlemlerinin hızla devam ettiğini bildiren Düzce Belediyesi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu bilgileri paylaştı:

“Düzce Belediyesi, şehir mezarlığında yapılan düzenlenme çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra mezarlık 10 dönüm daha genişletilerek adalara bölünecek.

Düzce Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, genişletme çalışması başlattı. Düzce’nin en büyük mezarlığının daha güzel ve güvenli olması için devrilme tehlikesi olan ağaçların kaldırılmasıyla başlayan düzenleme çalışmaları genişletme ve yol çalışmalarıyla devam ediyor. Mezarlık Müdürlüğü, şehir mezarlığına 10 dönüm daha eklerken yeni alınan bölgede toprak tesviyesi yapılıyor. Tesviye çalışmalarının ardından alan ada ada parsellenecek ve kayıt altına alınacak.

MEZARLIK İÇİ YOLLAR YAPILIYOR

Ekipler şehir mezarlığında ana ve ara yolların da yapılmasını sürdürüyor. Adaların etrafını bordur taşlarıyla çeviren ekipler, yollara da parke taşı döşüyor. Öte yandan ekipler, mezarlığa yeni katılan alanda da ana ve ara yolların parke taşlarını örmeye başladı.”

Yorumlar (5)
C T 7 ay önce
Kesilen satıldı. Parsellenen de satılacak. Bitmeyen oyun. Çıplak mezarlık. Cuma günleri hoparlörden kuran yayını kaldırılmalı. Ettiğimiz duaları şaşırıyoruz. Ahengi bozuyor.
Adnan 7 ay önce
Hiç birine bedel odemiyorsunuz tabi reklamını yapın milletin kanını ediniz kanını
Pagan Kafalar 7 ay önce
Tehlikeli olan ağaçlar değil , lütfen bizleri aptal yerine koymayın
T.C 7 ay önce
100 sene sonra yine ust uste gomulucek kimsenin yeri bile belli olmayacak bosuna yorulmayin masraf yapmayin...
Geleceğe yatırım 7 ay önce
Herkes şuan geçici adreslerde yarınlar yokmuş gibi yaşıyor. Oysa herkesin asıl kalıcı sabit adresi ve yurtları mezarlıklar.
Yeni Sayımız