banner851

banner955

DÜZCE BELEDİYESİ VE DSİ’DEN ÖRNEK İŞBİRLİĞİ

Düzce'nin içme suyu kaynak ve temini konusunda Düzce Belediyesi ve DSİ işbirliğinde yürütülen çalışmalar önemli bir aşamaya geldi. İçme suyu isale yapımı projesi öncesinde Uğur Suyu Arıtma Tesisi Regülatörü'ndeki temizlik işlemi tamamlandı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, büyük önem verdiği proje için "Bu çalışmalarla birlikte şehrimizin su şebekesinde yaşanan kronik sorunlar tarih olacak." ifadesini kullandı.

Düzce 21.07.2020, 10:59 21.07.2020, 12:22
1296
DÜZCE BELEDİYESİ VE DSİ’DEN ÖRNEK İŞBİRLİĞİ
banner1032

Düzce Belediyesi bünyesinde bulunan Uğur Suyu İçme Suyu Arıtma Tesisi Regülatörü'nde başlatılan temizlik çalışmaların DSİ 55. Bölge Müdürlüğünün de desteği ile öngörülen sürede tamamlandı.

Süreç boyunca belli hatlarda kesintilerin de yapıldığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, su kaynağı ve şebekesinde yaşanan sorunların kısa süre içinde tamamen çözüme kavuşacağına dikkat çekerek şunları söyledi

"Su cenneti Düzce'mizde su sorunu yaşamaya asla müsaade edemeyiz"

"Uğur Suyu Düzce’nin ana içme suyu kaynağını oluşturuyor. Burada köklü bir çözüm üreteceğimizi en baştan beri söyledik. Su cenneti Düzce'mizde su sorunu yaşamaya asla müsaade edemeyiz. DSİ ile birlikte yaptığımız bu çalışma ile Uğur Suyu regülatörü kum çakıl temizliği yapıldı. Bunun yanında Uğur Suyu ve Samandere’de 5 km uzunluğunda taşkın riskine karşı düzenleme yapıldı ve devam ediyor. Düzce içme suyu temininin acil şekilde sağlanması amacıyla DSİ, proje ihalesini tamamladı, 2020 sonu itibariyle inşaat ihalesine başlanmasını bekliyoruz. 2021 yılında düzce’nin su sorunu kalmayacak."

"Su şebekesinde yaşanan kronik sorunlar tarih olacak"

Bu proje ile Düzce'nin neler kazanacağına da değinen Başkan Özlü, şunları kaydetti: "Her şeyden önemlisi; bu proje Düzce’nin sorununa kalıcı çözüm olacak. Proje kapsamında pompa ve terfi merkezi ile 2 km uzunluğunda isale hattı yapımı, Beyköy  regülatörünün yenilenmesi ve 6 km uzunluğunda isale hattı yapımı, günde 100 bin metreküp kapasiteli yeni arıtma tesisinin yapımı projelendirilecek. Bu çalışmalarla birlikte şehrimizin su şebekesinde yaşanan kronik sorunlar tarih olacak. Şimdiden tüm hemşehrilerime, Düzce'mize hayırlı uğurlu olsun.”

Yorumlar (9)
Tolga 2 yıl önce
İsmail bayramda 2012-13 yıllarında Düzcenin su sorununu 50 yıllık çözecem demişti. Özlü'de çözecem diyor. Düzce'de su sorunu yok. Beceriksiz yöneticiler var. Düzce'de kazmayı nereye vursan su çıkıyor.
Şampiyon 2 yıl önce
DüzcemiziN suyunu hangi parti hangi iktidar İstanbula peşkeş çekmiştir bilinmesi gerekir.Türkiye geleninde il bazlı olarak belkide en son su sıkıntısı çekecek il dÜzcemiz olacaktı ama bu durumu el birliğiyle ortadan kaldırdılar. Yirmi milyonun yanında dörtyüzbin nüfüsü görmezden geldiler . Kısa vadeli basit çözümler hiç bir zaman uzun vadede işe yaramaz . Sonuşta görüldüğü gibi İstanbul’da su sıkıntısı var düzcemizde de var
ozkan1299 2 yıl önce
inanıyormusun söyledğin sözlere sayın bakanım pardon başkanım merkezde yüksek katlara su çıkmıyor faruk bey...
Sozubuyuk 2 yıl önce
Sayın özlü duzcenin su sorunumu vardida tarih oluyor
Bu mudur başkanlık 2 yıl önce
Bu su sorunun olabileceğini öngerememek ve bunun geçen sürede tedbirini almamak tamamen tek kelimeyle yönetici hatasıdır. Gerisi masal yapacaz.. Edecez.. Hikaye anlatmayın
Soytari aveller 2 yıl önce
Bunlari pohpohlayan sozum ona basin emekcileri, kendi altinizi kaziyorsunuz!
Bi gun sikiniz kalkar delikanlilik yapmaya kalktiginizda keserler götünüzü.
Kol dügmesi 2 yıl önce
Derelerin kenarlari çöplük! Bile bile, göre göre masal anlatmak neyin nesi?
Herseyiniz aldatmaca kandirmaca belki çok zenginsiniz ama faydasi basiniz hiç bir zaman dik olmayacak, olamayacak.
Yazik.
EFTENİ GÖLÜ VE EFTENİA OT 2 yıl önce
EFTENİ PROJELERİ NE OLDU SAYIN BAŞKANIM, VERDİĞİN SÖZLER VAR
Uğur Yılmaz 2 yıl önce
Su sorunu seninle başladı zaten. Bir zahmet bitiriver. Düzce uçacak sizin sloganınızdı. Banyo yapacak su bulamıyoruz yahu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık