banner851

banner955

DÜZCE BELEDİYESİNDEN SOSYAL BELEDİYECİLİK

Düzce Belediyesi, pandeminin gölgesinde okullarına başlayan çocukları ve ailelerini sevindirecek örnek bir çalışmaya imza atıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, belirlenen 550 aileye kırtasiye çeki verecek.

Düzce 22.09.2020, 15:39
1052
DÜZCE BELEDİYESİNDEN SOSYAL BELEDİYECİLİK
banner1032

Personel gücü ve imkanların Düzceliler'in ihtiyaçlarını gidermek üzere kullanılması talimatı veren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, öğrencileri unutmadı.
 

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma ile pandeminin gölgesinde okula başlayan çocukların kırtasiye ihtiyaçlarına destek sağlanacak. Müdürlüğün Bahçeşehir’de bulunan ofisine ya da 0(380) 5249606 numaralı hattan yapılacak başvurular ile 550 aileye kırtasiye çeki verilecek.
 

Pandemi süresince ailelerin zor günler geçirdiğini belirten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, okul ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda ailelere destek olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.
 

Başkan Özlü açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Virüs salgınının başladığı günden itibaren tüm imkanlarımızı vatandaşlarımız için seferber ettik. Yeni normalleşme ve okulların kontrollü şekilde açılması ile elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Bunun için ilk olarak ailelerin önemli bir gideri olan kırtasiye harcamalarına destek fikri ile işe koyulduk. Düzce’de yaşayan her birey bizim kardeşimizdir, ihtiyaçlarını karşılamak, imkanlarımız dahilinde bizim görevimizdir. Şimdilik öncelikle ihtiyaç sahibi 550 kırtasiye çeki yardımımız olacak. Bu sayıyı artırmak istiyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Sosyal belediyecilikle de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gönüllere girmeye devam edeceğiz. Çocuklar bizim çocuklarımız, geleceğimiz. Sağ salim okullarına devam etmelerini ümit ediyor, her birine başarılar diliyorum.”

(İHA)

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

banner844
Yorumlar (5)
Esnaf 2 yıl önce
Baikan herseyin şow..yazık. bu yardımlarıda ednafa yukleyip kendin yspmış gibi yapma.. milleti dilenci yaptınız utanmıyorsunuz. Devlet zaten vermeli..
İsmini bile unutmuş fakir 2 yıl önce
Sayın Başkanım ben ağır cerrahi operasyon geçirdim artık iş hayatından uzak kaldım evde kendi ihtiyaçlarını zor karşılamaktayım eşim çalışmak durumunda kaldı iki çocuğum var biri ana okuluna yeni başladı bir diğeri 10.sınıf öğrencisi hep yardım başvurusu yapın dediler pandemi v.s devletten tek kuruş görmedim 550tl kırtasiye yardımını kime neye göre yapıyorsunuz size verdiğim oylar zehir zıkkım olsun yine kendi çevrenize vereceksiniz hepsi yalan düzmece gerçek ihtiyaç sahiplerine yine bir şey yok hadi verin bana 550tl kırtasiye yardımı üzerime kayıtlı külüstür bir araç var bunu sebep gösteriyor yardım verecek kuruluşlar üstelik yüzde 46 engelli raporum var iken eğer çok mal varlığı oluyorsa bu araç alın sizin olsun ki külüstür olmasa satıp zaten sizlere tenezzül bile etmem para veren yokki dedemle yaşıt neredeyse
BELEDİYENİN DİKKATİNE 2 yıl önce
MİNÜBÜSLERİN SAĞLIKCILARA BEDAVA OLDUĞUNU HİÇBİR ŞÖFÖR SÖYLEMİYOR.DİKKATİNİZE.
Düzceli 2 yıl önce
Bakacaz çekleri neye göre dağıtacan.
Seksen1 2 yıl önce
Sayın Başkan lütfen bu tür hizmetleri medya önünde yapmayınız çünkü ihtiyaç sahibi vatandaşların olması sizin ve hükümetimizin beceriksizliği ve bunu marifetmiş gibi açıklıyorsunuz. Bu insanları bu duruma düşürmekten biraz utanmaniz gerek
13
kapalı