banner851

banner955

DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN YENİLEME ATAĞI

Düzce Belediyesi taksi duraklarında değişikliğe giderek yeni görüntüsüyle kent estetiğine uygun hale getiriliyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü de yapılan yeni taksi durağını inceleyerek estetik ve kullanışlı yeni durakların kentin havasına bütünlük katacağını kaydetti.

Düzce 22.10.2021, 13:01 23.10.2021, 18:51
2197
DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN YENİLEME ATAĞI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce genelindeki taksici esnaflarının daha modern ve kullanışlı taksi durağı taleplerini yerine getirdi. Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri tarafından hazırlanan yeni taksi durakları kentte yerlerini almaya başlıyor.

TAKSİCİLERİN KONFORU DÜŞÜNÜLDÜ

Yeni taksi durakları kapalı ve açık kullanım alanları, WC ve mutfak bölümleriyle taksici esnafının çalışma hayatını kolaylaştıracak şekilde tasarlandı. Çelik konstrüksiyon prefabrik yapı olan taksi duraklarında ısı yalıtımı yapılırken 16 metrekare olan yapı için sıcak ve soğuk havalarda kullanılmak üzere klima takıldı.

ÖZ KAYNAKLAR İLE İMAL EDİLDİ

Düzce Belediyesi tarafından şehrin yapısına uygun modern, estetik ve kullanışlı taksi durakları belediyenin kendi öz kaynaklarıyla yapıldı. Kent estetiğinin ön planda tutulduğu taksi duraklarının tasarımları, çelik konstrüksiyonu, ahşap mobilyası, boya ve alçıpanı ile cephe giydirmesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından imal edildi. Ekipler, mesai saatleri dışında çalışarak yaklaşık 3 hafta gibi kısa bir sürede piyasa şartlarının yarısına taksi duraklarını hazırlamış oldu.

"TAKSİCİLERİMİZ EN İYİLERİNE LAYIK"

Düzce Belediyesi şantiye alanında montajı gerçekleştirilen yeni taksi durağını inceleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, taksici esnafının taleplerini değerlendirerek kent estetiğine uygun, modern ve kullanışlı duraklar imal ettiklerini kaydetti. Başkan Özlü, “ Arkadaşlarımız rutin çalışmalarından arta kalan zamanlarda, şehrimizin yapısına uygun, estetiği tamamlayacak ve tamamen esnafımızı düşünen bir bakış açısı ile taksi duraklarımızı yapmaya başladı. Şoförlerimiz klimalı, kendi mutfağı, tuvaleti olan, hem iç hem de dış mekanda konfor içinde dinlenebileceği ve hijyenik taksi durakları şehrin estetiğine de olumlu yönde katkı sağlayacak. Taksici esnafımıza hayırlı olsun. Gece gündüz özveri ile çalışan personelimizi tebrik ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Kentin farklı noktalarında kullanılacak olan taksi durakları için dizaynı aynı ancak metrekaresi farklı taksi durakları imalatı gerçekleştirilerek kısa süre içerisinde duraklar yenilenecek.

Yorumlar (8)
Sarı 1 yıl önce
Kendi adıma söylüyorum boşuna taksici esnafına şirin gözükmeyin durakları attınız ara sokaklara eee sonra yeni durakları tekrar yenileyin bırakın bu işleri. Seçimler yaklaştı galiba
OĞUZ 1 yıl önce
Hep müsriflik daha yeni değişmişti oysa
dzcli 1 yıl önce
taksicilerin araçlarına uyguladıgı hassasiyeti birazda kendileri için uygulamaları lazım sigara kokusu hem araca hem kendi üstüne sinmiş
can 1 yıl önce
SAYIN BASKAN NEDEN COK ESKI TAKSILER VAR HE TAKSI DEDIGIN 2 YASINDAN FAZLA OLMAYACAK ALMANYADA TAKSILER SON MODEL MERSELES TÜRKIYEDEMI COK GÜLDÜM GÖRDÜMDE TAKSILERI NE YAZSAM BOS
bukalemun 1 yıl önce
her taksinin kaplaması ya da boyası neden farklı? belirli bir renk kodu yok mu? Neden hepsi bir dış aksesuar takarak modifiye ediyor? Ticari bir araç mı yoksa fuar aracı mı? Standart yok başına buyruk gibiler Ön cam dahil çoğu filmli..
ESNAF 1 yıl önce
şu pazaryerinide bi yenileyin başımıza çökecek az kaldı.
Can Birkan 1 yıl önce
Serkan bey ve barış bey!Allah samimiyetinizi arttırsın.bu ne sevgi yav…..
ERAY 1 yıl önce
SAYIN BAŞKANIM DURAKLARLA BİRLİKTE TAKSİCİLEREDE BİR ÇEKİ DÜZEN GELMELİ..RENKLİ CAMLI HERBİRİNİN RENGİ FARKLI TAKSİLER TRAFİK KURALLARINA HİÇE SAYAN YOLLARIN BİR TEK KENDİLERİNE AİT OLDUĞUNU DÜŞÜNEN BAZI ŞÖFÖR ESNAFI MEVCUT.
Yeni Sayımız