banner851

banner955

DÜZCE, BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ AKADEMİSYENLERİ AĞIRLAYACAK

Düzce Belediyesinin girişimleriyle, 13-14 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan "Şehir Kimliği ve Sosyal Bütünleşme Sempozyumu" ile dünden bugüne, bugünden geleceğe, Düzce’de şehir kimliği ekseninde sosyal bütünleşme ele alınacak.

Düzce 08.10.2022, 16:30
829
DÜZCE, BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ AKADEMİSYENLERİ AĞIRLAYACAK

Düzce’yi her alanda Marka Şehir yapma gayreti ile projeler üreten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, diğer taraftan da akademik manada şehir profilinin çıkarılmasına ön ayak oluyor.

Uzun bir çalışma takviminin ardından ortaya çıkarılan yol haritası çerçevesinde alanında uzman 50 akademisyenin katılımıyla düzenlenecek olan ‘Şehir Kimliği ve Sosyal Bütünleşme Sempozyumu’ 13-14 Ekim 2022 tarihleri arasında Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

Her alanda Marka Şehir olgusunu yansıtmak isteyen Başkan Özlü, Düzce’deki sosyal yaşantının bilimsel olarak da ortaya çıkarılması ve gelecek nesiller için yol haritası niteliği taşıması için yoğun mesai sarf ediyor.

"BİLİMSEL OLARAK ROL MODEL OLACAĞIZ"

İki gün boyunca sürecek olan ve ilk oturumunu Türk siyasi tarihinin önemli figürlerinden aynı zamanda akademisyen ve bürokrat olan Prof. Dr. Mustafa İsen’in yapacağı sempozyuma yönelik değerlendirmede bulunan Başkan Özlü, “Şehrimizde var olan sosyal bütünleşmeyi daha ileri seviyelere çıkarmak, şehir kimliğinin belleklere yerleştirilmesini ve sürdürülebilirliğini sağlamak adına önemli bir adım daha atıyoruz. Hayata geçirdiğimiz bir çok proje ile nasıl örnek teşkil ediyorsak, bilimsel olarak ele alacağımız bu sempozyum ile de rol model olacağımıza inanıyorum” dedi.

HEPİMİZİN ORTAK PAYDASI DÜZCE VE DÜZCELİLİK RUHU

İki gün süresince 11 oturum halinde alanında uzman akademisyenlerin başlıklar halinde sunacağı bilgilerle Düzce’nin tarihsel sürecin yanı sıra geleceğin Marka Şehrinin inşasının ne şekilde olacağına cevap arayacaklarını kaydeden Özlü, “İlimizde bulunan etnik grupların bundan sonraki süreçte birlikteliklerinin ne şekilde ve nasıl yürütülebileceğini yine bu sempozyum ile cevaplandırmış olacağız. Şehir kimliğinin oluşması açısından çok önemli olan bu konu da Düzce’deki tüm etnik grupların da bu bilimsel çalışmaya dahil olarak toplumsal bütünleşme çerçevesinde destek vereceklerine yürekten inanıyorum. Hepimizin ortak paydası Düzce ve Düzcelilik ruhu. Bu ruhun markaya dönüştürülmesi ve gelecek nesillere aktarılması adına toplum olarak sorumluluk alarak hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (4)
Şampiyon 2 ay önce
Yandaş öncüüüüüü. Sonra paylaşırsın yorumu acele etme
08YAVUZ81 2 ay önce
Gençlerin lise ve orta okul çağındaki çocukların çoğunun elinde sigara var evet bu konuda marka şehir olarak düzcenin eline kimse su dökemez çalışmaları çok müthiş başkanın
Şampiyon 2 ay önce
20 senenin sonunda yaşanmaz hale getirdin memleketi … Havası pis, suyu pis , yetersiz alt yapı , yetersiz yollar vs vs …. Her konuda marka ama en geriden …
ali osman 2 ay önce
he he deyin geçin.uygulama yok. düzce nin tek adamı . kendi sçalar kendi söyler. etrafında bir tane akıllı adam istemez. yine de yapın bakalım sayın "bakan "