banner851

banner614

DÜZCE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI AÇIKLADI

banner619

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı yazılı açıklama ile Düzce’de koronavirüse karşı alınan tedbirleri açıkladı. Adliye ve cezaevinde alınan tedbirler hakkında bilgiler veren Başsavcılık, çalışanlarına bu zorlu süreçte göstermiş oldukları özveriden dolayı teşekkür etti.

banner846
Düzce 07.04.2020, 15:29 07.04.2020, 17:13
4298
banner844

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Düzce’de önlemler artırılmaya devam ediyor. Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı yazılı açıklama ile  il genelinde alınan  tedbirler hakkında bilgiler verdi.

Salgın başladıktan sonra muhtemel risk grubundaki çalışanlara idari izin verildiği belirtilen açıklamada, yürütülmesi zorunlu adli iş ve işlemlerin ise aksamadan devam ettiği ifade edildi.

Adliyeye gelerek işlem yapmak isteyen vatandaşların adliye girişinde ateş ölçümü ve dezenfekte işleminin yapıldığı belirtilirken, sosyal mesafenin korunması için oluşturulan sıramatikların kullanıldığı belirtildi.

Cezaevinde de salgına karşı alınan tedbirlerin en üst seviyede olduğu ifade edilirken, bina ve araç dezenfekte işlemlerinin periyodik aralıklara yapıldığı açıklandı.

Alınan tedbirler kapsamında açık ve kapalı cezaevine karantina koğuşu kurulduğu belirtilirken, cezaevinde çalışan 214 personelin 15 günde bir izolasyona tabi olunduğu açıklandı.

Yorumlar (3)
Mahkum 1 yıl önce
Cezaevinde çok güzel dezenfekte yapıyorlar aynen, inanmaya devam edin :)
Ayfer Esme 1 yıl önce
Personele titizlik gosterilmesi cok guzel ve onemli bunun yaninda mahkumlarinda dezenfektan ihtiyaclari ve beslenme icin kantin ihtiyaclari ve zamanlamalari da dikkatle yapilmali biz cok olumlu seyler duymuyoruz konununda takipcisiyiz....
Yaaa yaaa 1 yıl önce
Cezaevinde mahkumumuz olmasa bu soylediklerinize kanacagiz degilmi.nasil bir üst seviye tedbir var.deterjanlari verilmez,sular surekli kesilir,ilaclama kac kere yapildi mesela ? Yada hangi araliklarla yapiliyor.ni soleyin bizimde icimiz rahat olsin
25°
parçalı bulutlu