banner851

banner955

“DÜZCE DAHA GÜZEL BİR ŞEHİR OLACAK”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve beraberindeki heyet, Düzce’nin tam ortasından geçen Asar Deresi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Özlü, Asar deresinin sürekli temizlenerek görüntü kirliliğinin önlenmesi talimatını verdi.

Düzce 28.09.2020, 15:00 28.09.2020, 15:50
2210
“DÜZCE DAHA GÜZEL BİR ŞEHİR OLACAK”
banner1032

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, seçim beyannamesinde de geniş yer verdiği Asar Suyu Rekreasyon projesi kapsamında Asar Deresi ile ilgili çalışmaları yakından takip ediyor.

Asar Deresi rekreasyon projesi ile birlikte Düzce’nin doğasının ve güzelliğinin ön plana çıkarılacağını belirten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Tüm dünyada olduğu gibi şehirlerin içinden geçen nehirler, o şehrin havasını değiştirir, yaşanılabilir bir hale getirir. Asar Deresi de Düzce’mizin doğal güzelliklerinden biri olarak önemli bir yer teşkil ediyor. Burada yapacağımız rekreasyon çalışmaları ile birlikte hem hemşerilerimizin hem de Düzce’mize gelen misafirlerimizin akıllarına güzelliği ile kazınmasını sağlayacağız. Böylelikle küçük dokunuşlarla kentimize büyük katma değer de sağlamış olacağız” diye konuştu.

Asar Deresi’nin temizliğinin belirli aralıklarla değil, süreklilik arz etmesi için 1 adet Traktör alınarak sadece Asar Deresi’nin temizliğine tahsis edileceğini kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Alacağımız traktör ile burada sürekli temizlik yapılarak, otlar biçilecek ve yığılan birikintiler, çöpler kaldırılacak. Ayrıca Dere kenarındaki doğal taş alanlar da yıkanıp temizlenecek. Dere kenarındaki demir korkuluklara da saksı çiçekler konulması ve dere içindeki çalışmayan ışıklı yapay ağaçların kaldırılmasıyla görüntü kirliliğinin önüne geçilecek. Düzce’mizin incisi Asar Deremizdeki çalışmalarımız sürekli devam edecek ve böylece bir daha görüntü kirliliği yaşanmamasını sağlayacağız” ifadelerinde bulundu.

ÖNCÜ HABER MERKEZİ

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

Yorumlar (7)
Düzceli 2 yıl önce
Düzce ye hiç bir şey yaptığınız yok beton yapmaktan başka. Cumhuriyet mah. İkamet edenlere bir kaldırıp yapmadınız insanların hayatını tehlikeye arıyorsunuz. Birde yaptığınız pazar yeri diye okadar beton yığını boş duruyor Yaşlıların çoçukların oynamağı oturacağı bir park yok. Yerleşim yerinde tehlike saçan çöp yığına çevrilen sürücü kurs verilen yer mahalle için de yaşlılarımız var çoçuklarımız için tehlike yazık çok yazık.
Başkanın dikkatine 2 yıl önce
onu bunu bırak.mimar sinan cd.sinden hastaneye saatte bir minubus geçiyor oda dolu geçiyor.ulaştırma müdürlüğüne ilkokuldan birini atayın odaha güzergah belirler.yada oradaki durakları kaldırtın.hergün 1 saat bekliyoruz belki minubus gelir diye..küçüksu durakları boşa..mimar sinan cd.sinden hastaneye minübüs yokk
özcan 2 yıl önce
Bekliyoruz...
Ali tokmak 2 yıl önce
Düzcenin kent görünümüne kavuşması için yapılan çalışmaları destekliyoruz.
düzceli 2 yıl önce
Sayın yetkililer bu işler proje yarışmaları yapılıp uygulanarak başarılır.
Millet 2 yıl önce
Debideki farklılığı iyi değerlendirmek gerekiyor bence. Göynük şehir merkezinden geçen deriyi nasıl ıslah etmişler incelemelerini tavsiye ederim belediye yetkililerine
8181 2 yıl önce
Hani asar projesi vardı noldu yalan mı oldu yine?
20
az bulutlu