banner851

banner614

DÜZCE'DE GÖRÜNTÜLENDİ

banner619

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, suya dalabilen tek yırtıcı kuş özelliği taşıyan Balık Kartalı'nı foto kapanla görüntüledi.

banner846
Düzce 18.04.2020, 14:33 20.04.2020, 10:51
4033
DÜZCE'DE GÖRÜNTÜLENDİ
banner844

Amerika ve Kanada'da yaşayan, Türkiye'ye sadece göç döneminde gelen ve suya dalma özelliği ile türünün tek örneği olan Balık Kartalı iyi bir balık avcısı olarak biliniyor. Dalarak pençesiyle balık yakalaması ile bilinen Balık Kartalı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yerleştirilen foto kapanlar ile görüntülendi.

Bir göl kenarında suya dalarak çıkarttığı balığı yerken görüntülenen Balık Kartalı'nın yanına diğer kuş türlerinden olan ve yağmacı olarak bilinen saksağanların da gelmesi ve o kuşlara herhangi bir şekilde yemini paylaşmamasının yer aldığı görüntüler sosyal medya da büyük beğeni aldı.

Balık kartalları hava da asılı kalması ve süzülerek avlanması ile meşhur bir kuş türü. Suyun bir metre derinine kadar dalabilen Balık Kartalları, yakaladığı balığın kafasını öne doğru tutarak su yüzüne çıkartabilir.

Yorumlar (2)
Gözlemci 1 yıl önce
Yollar asfallanmak için bekliyor beğenmediğiniz erol başkan olsaydı hepsi yapılmıştı boş işlerle uğraşmayın herkes yerini makamını bilmeli gereksiz gündem yapmaya gerek yok tanıyan bilen zaten gargara yapıyor....
Görüntü 1 yıl önce
Düzce de görüntülenmedi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü nün face book sayfasında yapılan bir paylaşım. Paylaşımda nerde görüntülendiği yazmıyor. Türkiye nin herhangi bir yeri
19°
açık