banner851

banner614

DÜZCE'DE SIKI DENETİM

banner619

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İç İşleri Bakanlığı’nın koronavirüs ile ilgili açıkladığı faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan, umuma açık istirahat ve eğlence alanlarına denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Düzce’deki birçok işletmenin kapalı olduğu görülürken, açık olanlar ise zabıta tarafından kapatıyor.

banner846
Düzce 20.03.2020, 13:14 20.03.2020, 17:33
5057
banner844

İç İşleri Bakanlığı tarafından 81 il  valiliğine bir genelge gönderilerek, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan-düğün salonu, çalgılı müzikli lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kaferterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta  içindekiler dahil) çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulmuştu.

Bu genelge ile birlikte harekete geçen Düzce Belediyesi zabıta ekipleri, bu tür işletlemelere denetim gerçekleştirdi. Denetimler sırasında Düzce’deki birçok işletmenin kapalı olduğu görülürken, açık olanlar ise zabıta tarafından kapatıldı. Denetimler sırasında bir pastaneye giren zabıta ekipleri, hemen yan tarafta kafe olarak kullanılan alanın kapatılması konusunda iş yeri sahibini uyardı. Uyarı şeklinde hazırlanan tebligatın ardından pastanenin kafe olarak kullanılan kısmını kapattı.

"Tutanak tanzim edip kapatıyoruz"

Denetimi yapan ekibin başında bulunan Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Sezgin Diner, "Şuanda İç İşleri Bakanlığımızın yayınlamış olduğu bir genelgesi var. Bu genelge doğrultusunda zabıta ekiplerimiz ile bu belirlenen iş yerleri kapsamında kafeterya, düğün salonu, güzellik salonu gibi kalabalık oluşturabilecek türdeki iş yerlerinin kapanmasını sağlıyoruz. Açık olan yerleri de tespit ediyoruz, onlara da tutanak tanzim edip kapatıyoruz." şeklinde konuştu.

Yorumlar (6)
Sn öncü tv lütfen bunu ha 1 yıl önce
Öncelikle kolay gelsin başarılar dilerim, baglantı yolunda künefeci açık burası lokanta değil hastahane karşısı mehmet usta açık burası lokanta değil esnaflar ayaklandı dün akşam adamı olana mı açık gibisine herkes uymalı uymuyorsa kavga cıkacak
Esnaf 1 yıl önce
Başkan yardımcınızın özelliği ne lokanta mı orası neden kapatılmıyor hoca cemaat meselesi
Hasan 1 yıl önce
Kimse ciddiye almıyor sokağa çıkma yasağıda gelsin
esnaf 1 yıl önce
ispirin cafesi tıklım tıklım dolu,gücünüz ispire yetmiyor mu?
CAN.D 1 yıl önce
ZARARLARI KIM KARSILAYACAK BIDE ONU ACIKLAYIN
Osman Dilekoglu 1 yıl önce
Ganyan bayileri neden acik
24°
parçalı az bulutlu