banner851

banner955

DÜZCE EN SOĞUK MART AYINI GEÇİRMEYE HAZIRLANIYOR

Düzce karlı günlere geri dönüyor. Sibirya kökenli Aybar'ın yola çıktığını belirten Meteoroloji uzmanları, soğuk hava dalgasının Mart ayında 35 yıldan bu yana görülmeyen bir soğuk yaratacağını ifade ediyor. Düzce’de de etkisini gösterecek olan Aybar kar fırtınası nedeniyle bu hafta perşembe ile pazartesi günleri arasında iş yeri ve okulların tatil edilmesi gündeme gelebilir.

Düzce 07.03.2022, 10:33 07.03.2022, 12:13
12747

Düzce’de geçtiğimiz aylarda yoğun kar yağışı nedeniyle yollar kapanmış, vatandaşlar zor anlar yaşamıştı. Meteorolojinin tahminlerine göre, karların erimesinin ardından yeniden hâkim olan güneşli havanın, önümüzdeki günlerde yeniden Düzce’yi terk edecek.

AYBAR SOĞUK HAVA DALGASI GELİYOR

Sibirya kökenli olduğu bilinen Aybar soğuk hava dalgasının Sibirya'dan etkili olmaya başladığı ve rotası arasında yer alan Türkiye'ye doğru gelmeye başladığı öğrenildi.

ÇOK SOĞUK BİR MART AYI YAŞANACAK

Soğuk hava dalgasının, Düzce’de 35 yıl aradan sonra da bir ilke neden olacağı iddia edildi. Buna göre Aybar nedeniyle Düzce’de uzun süre sonra çok soğuk bir Mart ayı yaşanacak. Yeniden şiddetli kar yağışlarının etkisini göstermesi ön görülüyor.

"1987'DEN SONRA EN İDDİALI KAR GELİYOR"

Hava Forum sitesinin yaptığı açıklamada, Türkiye Aybar kar fırtınasına hazırlanıyor. Tahminlere göre, Perşembe-Pazartesi arası okul/eğitim tatili ve iş yeri tatilleri gündeme gelebilir. Bazı meteorolojik modeller bazı kentlerin adeta kara gömüyor. Değişim olmaz ise 1987'den sonra en iddialı kar geliyor" ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)
22
açık