banner851

banner955

DÜZCE İÇİN ORTAK AKIL ÇALIŞMASI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, önümüzdeki 50 yıllık süreçte şehrin kalkınmasına yön verecek strateji ve politikaların oluşması için harekete geçti. Düzce Belediyesi öncülüğünde düzenlenecek ‘Düzce İktisat ve Kalkınma Kongresi’nde Turizm, Tarım, Ticaret ve Sanayi konuları ele alınarak yol haritası belirlenecek.

Düzce 22.11.2021, 15:50 22.11.2021, 18:33
1773

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehrin 2053 vizyonu doğrultusunda değişim, dönüşüm ve kalkınması adına girişimlerini sürdürüyor.

Ekonomik ve sosyal kalkınmasını gerçekleştirmiş bir Düzce’nin inşasına yönelik hareket eden Başkan Özlü; Düzce Belediyesi, Düzce Valiliği, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ve Ekonomi Gazetecileri Derneği ile birlikte 18-19 Aralık tarihleri arasında Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan İktisat ve Kalkınma Kongresi’ne ev sahipliği yapacak.

GELECEĞİN DÜZCE'SİNİ OLUŞTURMAK AMAÇLANIYOR

Başkan Özlü, Düzce’de ilk kez yapılacak olan kongreye yönelik yaptığı açıklamada, “Aralık ayında gerçekleştireceğimiz kongre ile önümüzdeki 50 yıllık perspektifi dikkate alarak Düzce’nin kalkınma ve gelişmesine yön verecek strateji ve politikaların oluşturulmasını amaçlıyoruz. Ekonomik ve sosyal kalkınmayı başarabilmek için dünyaca kabul görmüş çok sayıda parametrenin bir bütünlük içinde bir arada ele alınması gerekiyor. Bu parametrelerden bazıları; doğal kaynaklar, yatırım ve sermaye birikimi, ticaret kültürü, teknoloji, altyapı, finansal gelişim, ekonomik büyüme ve gelir dağılımı. Biz de bu kongre ile bunları ele alacağız” dedi.

DÜZCE İÇİN ORTAK AKIL ÇALIŞMASI YAPILACAK

Gerçekleştirilecek kongre ile Düzce’nin, Turizm başta olmak üzere Tarım, Ticaret ve Sanayi alanlarında önümüzdeki 50 yıl içinde nerede olması gerektiğine ilişkin sorulara ortak akılla cevaplar arayacaklarını kaydeden Başkan Özlü, “Düzce için bir ortak akıl çalışması yapılması için bütün siyasi partilerin ve STK’ların katılımını talep edileceğiz” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (9)
çökünnnn 1 yıl önce
çöökünnn çöökünnnnnn milletin arazisine ççöökünnnnn.
Düzceli 1 yıl önce
50 yıllık yol haritası diyerek bakalım kimlerin yerlerine hangi garibanın ahını alacak, çökeceksiniz. akpli eski yeni il encümen ve il meclis ağaları iyi bilir milletin yerlerine 18 uygulamayla nasıl çöküleceğini. ALLAH alsın aheste aheste ahımızı sizden
Şaşırdıkmı 1 yıl önce
Yaw arkadaş herşey iyi güzelde;
Şu merkezlerde inşaatlar bitmek bilmiyor. Yıllardır nedir bu bitmeyen proje/inşaat işi.?

Başta İstanbul caddesi olmak üzere, ne zaman bitecek. Vatandaşın ekonomik derdi çok fazlayken bu bitmeyen proje inşaatları inanın ilgi çekmiyor karında doyurmuyor.. halkın yararına bir proje yapılsın. 30 trilyon halka hibe edin mesela, merkezi yeniden merkez yapmak yerine. Çünkü bitince yeniden merkezi merkez yapacak başka biriside sanıyorum. Bitmedi çünkü..
Akif 1 yıl önce
Bu habere çok güldüm Allah’ta sizi güldürsün
Vatandas 1 yıl önce
Once hasarli binalari yikin merkezden kentsel dönüşüm olmasi lazim
Erdal Kaya 1 yıl önce
Düzcenin yol haritası kardüz efteni kuyudüzü Kültürpark Kurugöl Düzce turizimle kalkınır tanıtım Deniz yayla şelaleye şahlanır yeterki siyasiler harekete geçsin
şakacı 1 yıl önce
evet sayın başkan bu çalışma için sizi tebrik ederim, gerek muhalefet gerekse stk bu işe ortak etmeniz gayet güzel eminm güzel bir sonuç çıkacaktır.
Aslı 1 yıl önce
Boş işler.iktisadi olarak Türkiye’min yarını belli değil Düzce’yi planlayacaksınız :))))işte buna gülünür
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız