banner851

banner955

“DÜZCE İÇİN PARMAKLARINI KIMILDATMIYORLAR”

Zafer Partisi Düzce İl Başkanlığı binası, Genel Başkan Ümit Özdağ’ın katılımıyla açıldı. Açılış sonrası parti binasında basın açıklaması yapan Özdağ, iki büyük depremle yıkılan Düzce’de afetlere karşı gerekli tedbirlerin alınmadığını savunarak, “Sevgili Düzceliler’e sormak istiyorum. Sizin yaşamınız için en ufak bir endişe duymayan; çocuklarınızın, torunlarınızın, eşlerinizin, babalarınızın yaşamını kurtarmak için gereken önlem almayan bir siyasi partiye oy vermeye devam edecek misiniz, etmeyecek misiniz? Yoksa bütün değerlerin üzerinde parayı değil, Türk milletini gören Zafer Partisi’ne destek olacak mısınız, olmayacak mısınız?” dedi.

Düzce 12.11.2022, 10:00 12.11.2022, 13:58
259

Zafer Partisi Düzce İl Başkanlığı binası parti Lideri Ümit Özdağ’ın katıldığı törenle açıldı. Açılışın ardından il binasında basın açıklaması yapan Özdağ, 12 Kasım Düzce Depremi’nin 23. yıl dönümü dolayısıyla afet riskine de değindi.

“Nasıl İstanbul için parmaklarını kımıldatmıyorlarsa, Düzce için de kımıldatmıyorlar”

Yaşanan afetlere karşılık gerekli önlemlerin alınmadığını savunan Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul’da otuz bin depremde yıkılmayı bekleyen binalar var. Ben simülasyonları seyrettim. Hangi binanın, yıkılacağı zaman hangi caddeyi kapatacağı o dahi belli. Hangi fay kırıldığında nerelerde kırılmalar olacağı belli. Fakat hiçbir önlem alınmıyor. Saat gece 02:00’de olursa bu deprem, otuz bin diyelim, 10 bin bina yıkılsın üçte biri diğerleri içinden çıkılacak kadar ağır hasarlı olsun. 10 bin binada yüz kişi hayatını kaybetse ortaya çıkacak sayı korkunç olur. Ve ne AK Parti hükümeti ne de İstanbul Belediyesi bu konuda hiçbir ciddi çalışma yapmıyor. Bundan birkaç ay önce Japonya’dan gelen bir heyet İstanbul valisine bir sunum yaptı. İstanbul valisi yakın çevresine, “Dehşet içinde kaldım.” demiş. Peki ondan sonra ne yapıldı? Hangi önlemler alındı, ben bilmiyorum. Bir önlem alındığını da görmüyorum. Nasıl İstanbul için parmaklarını kımıldatmıyorlarsa, Düzce için de parmaklarını kımıldatmıyorlar. Şimdi ben buradan sevgili Düzceliler’e sormak istiyorum. Sizin yaşamınız için en ufak bir endişe duymayan; çocuklarınızın, torunlarınızın, eşlerinizin, babalarınızın yaşamını kurtarmak için gereken önlem almayan bir siyasi partiye oy vermeye devam edecek misiniz, etmeyecek misiniz? Yoksa bütün değerlerin üzerinde parayı değil, Türk milletini gören Zafer Partisi’ne destek olacak mısınız, olmayacak mısınız? Türk devletine, Türk milletini geri verecek Zafer Partisi’nin yanında yer alacak mısınız, almayacak mısınız? Önümüzdeki dönemin sorusu budur? 2023 haziranında yapılacak seçimlerde ben bütün Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de gençlikten başlayarak, seçmenin yeter artık lanet olsun diyeceğini ve Zafer Partisi’nin yanında yer alacağını düşünüyorum.

 

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız