banner851

banner955

DÜZCE İTFAİYESİ ZAMANLA YARIŞTI

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından vaka ve acil durumlara daha etkin müdahale amacıyla gerçekleştirilen yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı. Senaryo gereği şehrin göbeğindeki 5 katlı atıl bir binada çıkan yangın, kontrollü bir şekilde söndürüldü. Tatbikata ilişkin bilgiler veren Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Kahraman, “Bizim asıl amacımız varsa hata ve eksikleri gidermek.” dedi.

Düzce 10.03.2021, 15:15 10.03.2021, 18:20
2323

Merkeze bağlı Kültür Mahallesi üzerinde bulunan eski bir binanın üçüncü katında Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından yangın tatbikatı düzenlendi.

Gerçeğini aratmayan yangın tatbikatında, 5 katlı atıl binanın 3. katında çıkan yangın nedeniyle 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istendi.

 

2 dakika içinde tatbikat alanına gelen itfaiye erleri, yangına kısa sürede müdahale etti. Binada mahsur kalan vatandaşlar, dumandan etkilenmeden tahliye edildi. Tatbikat alanında 4 itfaiye aracı ve 9 personel hazır bulundu.

İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Kahraman tatbikat ile ilgili yaptığı açıklamada, “2021 yılı içerisinde bu tür tatbikatlara devam edeceklerini belirtti. Kahraman sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Düzce itfaiyesi olarak 2021 yılında vatandaşlarımıza hizmet şeklinde kendi içimizde de eğitimlere devam edeceğiz. Tatbikat gerçeğin aynısıdır yine gördüğünüz gibi 5 katlı bir binanın 3. katında bir yanma söz konusu. İçeride mahsur kalan vatandaşlar vardı. Biz zaten siz çoğu zaman şahit oluyorsunuz.

Gittiğimiz bütün olaylarda ya kurtarma söz konusu oluyor veya kurtarma söz konusu değil ise direkt yangına müdahale şeklinde gerçekleşiyor. Buradaki olayda da kurtarma olduğu için suyla direkt müdahale yoktu. Önce içeride mahsur kalan vatandaşı kurtardık daha sonra da yangını söndürme suretiyle olayı bitirdik.” diye konuştu.  

“BU TARZ TATBİKATLAR DEVAM EDECEK”

Kahraman asıl amaçlarının ekip tarafından eksiklerini ve hatalarını anlamak olduğunu belirtti. Artık daha fazla tatbikat yapacaklarını belirten Kahraman, “Bizim buradaki asıl amacımız varsa hata ve eksikleri gidermek. Bundan sonraki süreçte de kullanmak amaçlı yaptık. Bundan sonra da elimizden geldiğince her ay bir tatbikat planlayarak bu bir yangın kurtarma tatbikatıydı. Suda boğulma vakalarına karşı da bir tatbikat planlamayı düşünüyoruz. Deprem ile alakalı önümüzdeki hafta AFAD, UMKE, DAKE bunlarla birlikte yine büyük bir tatbikat gerçekleştireceğiz. Biz bu tatbikat ve eğitimlere devam edeceğiz.” dedi.

Yorumlar (2)
Zekai Biriktir 2 yıl önce
Ben ordaydım ne 2 dakıkası 2 sanıyede geldi itfaiyeler Şakamısınız Yazdıgınızı mı okumuyorsunuz ışınlanma mı oluyorda bizim haberimiz yok
Yener yeter 2 yıl önce
Tebrikler ... Bir de istasyona dönüş yolculuğunda gereksiz yere Şiran ve lamba kullanmasalar...