banner851

banner955

DÜZCE ‘KALP MERKEZİ’NE KAVUŞUYOR

Düzce’de sağlık alanında müjdelere bir yenisi daha eklendi. Son dönemdeki kadro ve cihaz takviyeleri, Ağız ve Diş Hastanesi, Muncurlu’ya çocuk acili-yoğun bakımı ile kadın doğum servisi gibi adımların ardından Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ndeki önemli bir eksiklik olan anjiyo cihazına kavuşması için Sağlık Bakanlığı ön ruhsatı verdi, ihale süreci başladı. 2022 içinde tamamlanması beklenen çalışmalarla Düzce, devlet hastanesi içinde ‘Kalp Merkezi’ne kavuşacak. Kalplere dokunan müjdenin detayları AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ile İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, haber merkezimize anlattı.

Düzce 14.04.2022, 17:17 15.04.2022, 12:32
4287
DÜZCE ‘KALP MERKEZİ’NE KAVUŞUYOR

Son dönemde Düzce’deki devlet hastaneleri, kadro ve cihaz takviyeleriyle güçlendirilmeye devam ederken yaz aylarında hizmet vermesi planlanan Ağış ve Diş Hastanesi ile sonbahar aylarında hasta kabulüne başlaması amaçlanan Muncurlu’ya çocuk acili-yoğun bakımı ile kadın doğum servisi gibi kent tarihinde ilk olacak yatırımlar hızla devam ediyor.

Yoğun gayret meyvelerini verdi

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde kalp rahatsızlığı olan hastalara müdahale edilememesi sebebiyle yaşanan ölümler ‘Düzce kalpten gidiyor’ şeklinde geçtiğimiz yıllarda ulusal gündeme de gelmiş ülkede en çok konuşulan başlıklardan biri olmuştu. Kalp ve damar hastalıklarına bağlı kayıplar, tüm ölümlerin yaklaşık olarak yüzde 35-40’ına denk gelirken kalp krizi durumunda il dışına veya üniversiteye sevk birçok kez ‘ambulansta ölüm’ olarak haberlere yansımıştı. O günlerden itibaren hastanenin bir ‘Kalp Merkezi’ne dönüşmesi için harcanan yoğun gayret meyvelerini verdi.

‘Anjio cihazı kuruluyor’

Müjdeli haber, Düzce’nin sağlık alanında iyi haberleri ağzından duymaya alıştığı AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’den geldi. Öncü TV’ye konuşan Keşir, yapılan görüşmeler neticesinde nüfus kriterine bakmaksızın Sağlık Bakanlığı tarafından Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne anjiyo cihazı kurulması için ön ruhsatını verdiği ve ihale sürecine başlandığını duyurdu.

‘Üniversite Hastanesi yetmiyordu’

Vekil Keşir, “Biz 2 yıldan uzun zamandır bu konu için çalışıyorduk. Bir anjiyo cihazı talep etmiştik. Bu cihazı alabilmek de nüfus kriterlerine bağlıydı. Üniversite Hastanesi’nde var ve nüfus kriterini aşmıyoruz diye bize vermiyorlardı. Biz ısrarla ikinci bir cihaza ihtiyacımız olduğunu belirttik. Yeni bir anjiyo cihazı gelecek. Üniversite Hastanesi yetmiyordu. Sağlık Bakanlığı yeni bir cihaz alacak. Şu anda 2022 planlamasına koyuldu.” dedi.

Hastanede de hızlıca çalışmaların başladığını kaydeden Keşir, “Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin bunu işlemi yapabileceğine dair ruhsatı aldık. Artık anjiyodan başlayarak ileri işlem yapabilir seviyeye geldik. Daha önce cihazımız ve yetkilendirme olmadığı için ileri işlemleri yapabilir hale geleceğiz. Bunun da birinci aşaması anjiyo cihazı. Bu arada Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, bu sabitlenen büyük cihazın yerini ayarlayacak.” dedi.

Emeği geçenlere teşekkür

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ise devlet hastanesinin bir ‘Kalp Merkezi’ne dönüşmesinin ilk adımının bu olduğu kaydederek, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanımız, Sayın Valimiz, Sayın Vekilimiz Ayşe Keşir ve diğer milletvekillerimiz olmak üzere emeği geçenlere Düzceli hemşehrilerimiz adına teşekkür ederim.” dedi.

Hedef 2022 sonuna kadar işlemlere başlamak

Sağlık Bakanlığı uygun gördü. Ön ruhsatımız ulaştı. Bakanlığa cihazın ihaleye çıkarılması için yazı hazırlanıyor. Yeriyle ilgili bir planlama yapıyoruz. Bu yıl içinde ihaleye ve kurulum aşamalarının ardından Kalp Merkezi olarak hizmet vermeye başlayamayı hedefliyoruz. Düzce’nin sağlıkta 2053 ve 2071 hedeflerimiz var. O açıdan bu da bu ruhsat çok değerli oldu.” diye konuştu.

banner844
Yorumlar (17)
tebrikler 8 ay önce
sayın vekilim çok güzel çalışmalara imza atıyorsunuz. sizi tebrik ediyorum. sakın bu aşağıda yazılı olanlar moralinizi bozmasın. artık tebrik etmeyi unutur olmuşuz. başarıyı alkışlamaz olmuşuz. siz durmayın ve düzce için devam edin lütfen
ismail s 8 ay önce
Atatürk Devlet hastanesi, Üniversiteye bağlı Araştırma ve uygulama hastanesi olsun. Düzce neden bu kadar hasta araştırılsın.
Düzceli... 8 ay önce
Düzcede son 4 yılda sağlık için yapılan hizmetleri kimse küçümsemesin. Özellikle yasin müdür aldığı destek ile çok güzel işler çıkardı. Kaliteli çalışkan idareciler getirdi. Düzceli olmanın farkı budur. Elinden gelse daha neler yapar. Teşekkür ediyoruz Düzce halkı olarak.
MEMUR 8 ay önce
KAC YIL ÖNCE MUNCURLU KADIN DOĞUM HASTANESİ OLSUN DEDIK AMA OZAMANIN IL SAĞLIK MÜDÜRÜ VS PEŞKEŞ CEKTİ ORAYI.MIHAYET DOĞRU KARARLAR
BİZE YARADI 8 ay önce
munsrluda tedavi olan hasta olmadı sanki peş keş çekti ne demek. biz hasta değilmiydik orada tedavi olduk. yazıklar olsun senin gibi zihniyete
DZCL YŞR 8 ay önce
duzce unıversıte hastanesıde artık bedava amalıyat yapmıyor herşeyın cıvıgı çıktı çogu boluya gıdıyor duzce ıyı yönetılmıyor.
KamiLLer 8 ay önce
Agustos Ayinda Gideriz Diş Hastanesine Cerrah OLmaz Ozaman HatirLatirim Bunu sana Öncü Haber 5 YıLdır Diş Cerrahı BekLiyoruz
KÜRŞAT YILMAZ 8 ay önce
Bu konuda yaptığım yorumu lütfen yayınlayın...
halk 8 ay önce
DR BULSUNLAR ÖNCE...SAYEN,İZDE ÜLKEDE MÜLTECİDEN BAŞKA ADAM KALMAYACAK..SİZİNİLERDE 4 ŞERİTLİ YUOLDAN MARSA GİDERLER..:)))))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız