banner851

banner614

DÜZCE MERKEZ’DE ETKİLİ OLUYOR

Düzce’de daha önce yüksek kesimleri beyaza bürüyen kar yağışı bugün kent merkezinde de başladı. Düzceliler yağan karla birlikte büyük sevinç yaşadı. Kar yağışının salı gününe kadar aralıklarla etkili olması bekleniyor.

banner619
Düzce 15.01.2021, 10:34
1813

Düzceliler’in merakla beklediği kar yağışı Merkez’de başladı. Lapa lapa yağan kar vatandaşlarda büyük sevince neden oldu. Kentin en yoğun noktaları olan İstanbul Caddesi, Gaziantep Caddesi ve Spor Sokak’ta yağışlı havanın etkisiyle yoğunluk azaldı.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Düzceliler’in buzlanma ve don olayına karşı dikkatli olmasını uyarısında bulundu. Olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

12 Ocak’ta 26 dereceyle ocak ayı sıcaklık rekorunun kırıldığı kentte hava sıcaklığı 23 derece birden düştü. Bugün gün içinde ise en yüksek sıcaklığın 3 derece olması gece saatlerinde ise -1’e kadar düşmesi bekleniyor.

KAR NE KADAR DEVAM EDECEK?

Meteoroloji’den alınan verilere Düzce’de kar yağışı Salı gününe kadar aralıklarla devam edecek. Yüksek kesimlerde etkili olması beklenen kar yağışının Düzce Merkez’de daha hafif yağacağı tahmin ediliyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (0)