banner851

banner614

DÜZCE'NİN AKCİĞERİ OLACAK

banner619

Yerel Seçimler sürecinde Düzce’nin doğasına uygun projeler hayata geçireceğinin sözünü veren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, vaatleri arasında en dikkat çeken projelerden olan Mergiç Park'ın detaylarını paylaştı. 150 bin metrekare alanda meyve ağaçları arasında yeni bir yaşam alanı sunacak olan proje için Başkan Özlü, "Düzce'nin akciğeri olacak" ifadesini kullandı. Ayrıca projeyi borçlanmadan Düzce'ye kazandıracağının altını çizdi.

banner846
Düzce 11.09.2019, 15:00 13.09.2019, 14:51
4698
DÜZCE'NİN AKCİĞERİ OLACAK
banner844

Tedbirler tamam, sıra projelerde

Düzce Belediyesi'ndeki görevine başlar başlamaz ilk iş olarak kemer sıkma politikasını uygulamaya koyan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, tüm birimleri kapsayacak şekilde hayata geçirdiği tasarruf tedbirleri ile belediyedeki gereksiz ödeme akışını durdurdu. Zarar eden kurumları mercek altına alan ve yeni sistemleri devreye sokan Başkan Özlü, kurumda bir düzen sağladıktan sonra rotasını seçim vaadi olan sosyal projelere çevirdi.

Mergiç Park’ın detaylarını açıkladı

Düzce’nin aileler, çocuklar ve gençler için yaşam alanları oluşturma çalışmalarını başlatan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, seçim öncesi kamuoyu ile paylaştığı projeleri içinde yer alan ve vatandaşların büyük ilgisini çeken Mergiç Park’ın detaylarını açıkladı.

Borçlanmadan yapacak

2020 yılı ile birlikte borçlanmadan, hibe ödenekler sayesinde projelerini hayata geçirmeyi planlayan Başkan Özlü, proje kitabında yer alan Mergiç Park projesi ile mevcut fidanlık alanını şehir dışına taşıyacak.

Meyveleri dalından toplama fırsatı

150 bin metrekare alan üzerinde oluşturulacak yeni fidanlık içinde doğal yaşam alanı oluşturulacak. Düzce’nin hem akciğeri hem de meyve ağaçlarından oluşan bir doğal bahçe haline getirecek proje içinde vatandaşlar doğal yetişen meyveleri dalından toplama fırsatı bulacak. Ayrıca alan içinde oluşturulacak küçük hobi bahçeleri sayesinde dileyen vatandaşlar burada küçük ölçekli tarım yapma şansına kavuşacak. Geniş tarım arazileri ile çevrili Düzce’de şehir hayatı yaşayan aileler de çocuklarını doğal yaşam ve tarım ile tanıştıracak.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (17)
Selma 2 yıl önce
Düzcenin akciğeri olacaksa fidanlık arazisi kullanılsın..
Yorumcu 2 yıl önce
Tasarif deyince hizmetten kısıtlamayi anlayan zihniyetin Duzce ye verecegi bir sey yoktur.Satafata gelince saraykar ucaklar luks makam araclari altinizda insanlari hayvan uerine koyup ust uste yigiyosunuz saatte 1 kalkan otobuslerde.yaziklar olsun
Vatandas 2 2 yıl önce
50 binlik nufusu olan kalici saate bir otobus millet resin onunue gelene selbes kart ver diger vatandastan cikar kemer sikma de rezillik
Radyocu 2 yıl önce
Sn Faruk özlü şu otobüslerin saatini duzeltin bir saat yol mu olur ya sizin para yiyip yönetiminizde bizde sefalet cekicez Allah'a havale ediyoruz hepinizi
Sozubuyuk 2 yıl önce
Yani 2019 dogumlu cocuklar lale devri cocuklarimi olacak
Mustafa 2 yıl önce
meyveler bahane. fidanlık şahane.
Zübeyir 2 yıl önce
Bir düzceli olarak böyle projelerin gerçekleşmesini sabırsızlıkla bekliyorum
Halk 2 yıl önce
Neden parklar hepord...birazda terminal tarafina yapin..mergic tarafi basik kışinsis kalkmaz ordan.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın