banner851

banner955

DÜZCE PARLAYAN YILDIZ OLACAK

Düzce Belediyesi tarafından hazırlanan "Asar Deresi ve Çevresi Rekreasyon Projesi" ihale edilmesi kentte heyecan uyandırdı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün titizlikle üzerinde durduğu projenin hayata geçmesi ile birlikte şehrin çehresini değişecek.

Düzce 01.09.2022, 16:00 01.09.2022, 14:55
2756
DÜZCE PARLAYAN YILDIZ OLACAK

Düzce Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde Asar Deresi ve Çevresi Rekreasyon Kentsel Tasarım Projesi’nin ilk etap ihalesini yapması şehirde heyecan uyandırdı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün göreve geldiği günden itibaren üzerinde titizlikle durduğu, birçok inceleme ve simülasyonların yapıldığı Asar Deresi ve çevresinin daha modern, daha estetik ve cazibe merkezi haline getirilmesi için geri sayım başladı.

DÜZCE YILDIZ GİBİ PARLAYACAK

"Şehrin gerdanlığı" olarak tanımlanan ve kenti ikiye bölen Asar Deresi’nin konumu avantaja çevirecek. Detaylı çalışmaların ardından 3 etap olarak yapılması kararlaştırılan projenin ilk etabının tamamlanmasının ardından Düzce’nin çehresi değişecek. Asar Deresi ve çevresinin, Gösterişli Otel-Küçüksu Köprüsü, Küçüksu Köprüsü- Şaguç Köprüsü ve Şaguç Köprüsü-Film Platosu olarak 3 bölüme ayrılan projenin tamamlanmasının ardından Düzce bölgede yıldız gibi parlayacak.

AVRUPAİ KENT OLACAĞIZ

Asar Deresi ve Çevresi Rekreasyon Kentsel Tasarım Projesi’nin Düzce’nin prestijini artıracağını ve şehrin görüntüsünün tamamen değişeceğini kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Dünyada birçok ülkeyi gezdim, ülkemde de gitmediğim birkaç il kaldı. Düzce kadar güzel ve her alanda avantajı olan bir il yok. Bu avantajlardan biri de Asar Deremiz. Asar’ı ve çevresini titizlikle yaptığımız projemizle herkesin gıpta ile baktığı, gurur duyduğu bir bölge haline getireceğiz. Kentimizi, Avrupai kentlerde gördüğümüz o içinden nehir geçen estetik görünümlü şehirlerden biri haline getireceğiz” ifadelerinde bulundu.

Asar Deresi ve Çevresi Rekreasyon Kentsel Tasarım Projesi’nin tamamlanmasının ardından Düzce turizm alanında da önemli bir adım atmış olacak.

Yorumlar (10)
Temel 3 hafta önce
Önce Beyciler 1711 caddeyi açsalardı iyiydi, bütün yolterkleri yapıldı...
Yorumcu 4 hafta önce
Seçimde başkasına kaybederse başkanlığı bu projede çöp olur gider olanda onca paraya olur her gelen gideni unutturmak için öncekinin yaptıklarını yıkıyor kendiside buna dahil
Düzceli 4 hafta önce
Görüntüsü bile güzel sayin başkan başarılı düzcem eninde sonunda hakketigi değeri alıyor inşallah olur kendisini tebrik ediyorum Allah yolunu açık etsin
kaan 1 ay önce
bu projenin uygulama alanı küçüksu parkı yada film platosunun olduğu yerdi. bence konum yanlış bir kaç yıl sonra cadde düz gitsin diye orası yıkılır karşıya alınır Celalettin ÖZDAL parkı gibi olmasından çekiniyorum doğrusu ALLAH düzceye hayırlı etsin yinede teşekkürler emeği geçenlere
Hlk. 1 ay önce
Baskan.. eşegi susletip sunmak hizmet degil.gösterisli otelin oraya araba köprusu yapda hizmeti görelim.
Çakır 1 ay önce
Proje güzel. Suyun rengi temiz olmadı için Kaynaşlı ya arıtma tesisi yapılmalı. Kaynaşlı Şimşir mahallesinin ve bazı tesislerin lağım suyu direk asar suyuna akıyor.
Akpli 1 ay önce
Avrupayi bir kent mi ? Bu açıklama bir şaka olmalı.. daha içme suyunu çözemediler dünya kenti yapacaklar öyle mi ? İnanılacak gibi değil. Her hafta sular kesiliyor , yollar berbat , şehir merkezini bi tuhaf… say say bitmez!
Kemal Kaya 1 ay önce
köprü yapmakla yıldız olunmaz tek cıkış yüksek hızlı tren dir gerisi kandırmaca
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık