banner851

banner614

DÜZCE POSTASI’NI KUBİLAY SATIN ALDI

Düzce’nin en köklü yazılı basın kuruluşu olan Düzce Postası el değiştirdi. 26 Nisan 1951 tarihinde Merhum Gazeteci Bedrettin Maradit tarafından kurulan ve nesilden nesile aile şirketi olan Düzce Postası’nı Düzce’nin tanınmış iş insanlarından Bayram Ali Kubilay satın aldı.

Düzce 18.10.2021, 11:27
4682
DÜZCE POSTASI’NI KUBİLAY SATIN ALDI

Düzce’nin kuruluşu en eski yerel gazetesi olan Düzce Postası, Maradit Ailesi’nden Kubilay Ailesi’ne geçti. 26 Nisan 1951 tarihinde şehrin ilk gazetesi olarak Merhum Gazeteci Bedrettin Maradit tarafından kurulan Düzce Postası Gazetesi’nin satışı bir süredir gündemdeydi.

Bedrettin Maradit’in vefatından sonra işlerin başına geçen Aydın Maradit, yerel basın sektöründen ayrılma kararı aldı. Bu doğrultuda Düzceli tanınan ve sevilen iş insanı Bayram Ali Kubilay ile Maradit Ailesi arasında yakın tarihte başlayan görüşmeler olumlu sonuçlandı.

Satış rakamında anlaşılması ile birlikte hızlı başlayan devir işlemlerinin son aşamaya geldiği öğrenildi. Düzce’nin en köklü yayın kuruluşunun sahibi olan Bayram Ali Kubilay Öncü Haber’e yaptığı açıklamada, “Düzce Postası Gazetesi’nin tarafımdan satın alma işlemi ön protokolü tamamlandı. Resmi devir işlemleri yakın zamanda tamamlayacağım inşallah. Camiamıza hayırlı olsun.” dedi.

Öte yandan 2018 yılında gerçekleşen devir teslimle Türkseven Şirketler Grubu bünyesine geçen Öncü Medya Grubu’ndan sonra Düzce Postası’nın el değiştirmesi Düzce medyasındaki ikinci büyük devir oldu.

banner844
Yorumlar (9)
Otantik kokoreç kaynaşlı 2 ay önce
Hayırlı olsun abimize adaletlı bir insan
Fevzi Sağlam 2 ay önce
Bayram kardeş hayırlı olsun.Rabbim muvakkafiyetler versin.
Şampiyon 2 ay önce
Artık Düzce postasını şahsen elime bile almam…
zafer Yıldız 2 ay önce
İnşAllah yandaş medya olmaz diyorum ama Kubilay zaten AK parti meclis üyesi. Neyse hayırlı olsun. Zaten yandaş olmayan yerel medya kalmadı.Düzce'nin amiral gemisi demekki su almaya başladı
Engin 2 ay önce
İlginç bir devir olmuş göreceğiz bakalım yayinciligini hayırlı olsun
ÖZGÜRCE 2 ay önce
Hayırlı uğurlu olsun.Yeni bir soluk getireceğine ve fark yaratacağınainanıyorum
recep biriktir 2 ay önce
bayram ali kardeşime hayırlı olsun inş. halkın sesini en güzel şekilde duyuracağından hiç şüphem yoktur, çok isabet olmuş
Akyol 2 ay önce
Belediyeyi yıkama yağlama ve algı yayıncılığına yeni bir soluk gelir artık:)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın