banner851

banner955

DÜZCE SANATA DOYACAK

Bir yandan 56 mahallede dev projelere öncülük eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ‘Sanat Şehri Düzce’ başlığı altında kenti kültür sanat atağına geçirmek için de çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda dünyaca ünlü Kuzey Kafkas halk dansları ve müziği topluluğu Kabardinka 20 Ekim Çarşamba günü Düzceliler’le buluşuyor.

Düzce 12.10.2021, 13:09 12.10.2021, 16:23
2231
DÜZCE SANATA DOYACAK

Bir yandan Düzce'nin değişim ve dönüşüm projelerini tek tek yerine getiren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü bir yandan da Düzce’nin geride kaldığı çeşitli etkinliklere öncülük ederek Düzceliler’i sanat ve kültürle buluşturmaya devam ediyor. Pandemi döneminde getirilen kısıtlamalardan dolayı ara verilen etkinliklere, aşılama çalışmalarının hızlanmasının ardından yeniden başlandı.

Vizyon Konferansları kapsamında Türkiye’nin önde gelen siyasetçi, sanatçı, düşünür ve yazarlarının Düzcelilerle buluşmasını sağlayan Başkan Özlü’nün talimatları doğrultusunda Kültür Müdürlüğü faaliyetlerine hız verdi.

Düzcelileri sanatın her dalıyla buluşturma adına harekete geçen Düzce Belediyesi, 1933’ten bu yana Kafkas kültürünü tanıtan dünyaca ünlü Kabardey-Balkar Cumhuriyeti Devlet Akademik Halk Dansları Topluluğu Kabardinka’yı Düzce’ye getiriyor.

Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte  20 Ekim Çarşamba günü saat 19.00’da 18 Temmuz Spor Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak olan topluluk, Düzcelilere unutulmaz bir akşam yaşatacak.

Yorumlar (6)
İ.K 1 yıl önce
Düzce'deki sanatçılara neden sözler verip tutmuyor madem sanatı çok seviyor. Biz dansçılar olarak herşeyi kendi imkanlarımızla gerçekleştiriyoruz. Biraz da gerçekleri konuşalım.
Her yaptığınız hata 1 yıl önce
Corono Düzce’de çoğaldı deniliyor Belediye milleti kapalı ortama davet ediyor.
Ayşe 1 yıl önce
Keşke sokak canlılarına da sahip çıksa Düzce Belediyesi öyle toplayıp kalıcı konutlara ac be ac bırakmakla olmuyor !!!
MTE 1 yıl önce
ADİĞE KÜLTÜR DERNEĞİ ORGANİZASYONU BELEDİYE NE ALAKA ANLAMADIM...
Telefon 1 yıl önce
Telefon cevap vermiyor :)
Sanatcı 1 yıl önce
Yağcılığa devam. Düzce Belediyesi başkanı madem sanatı o kadar çok seviyor. Şehir tiyatrosunu niye kapattı.
Yeni Sayımız