banner851

banner614

DÜZCE ŞİMDİDEN NORMALLEŞTİ

Tüm Türkiye tam kapanmanın gölgesinde Ramazan Bayramını kutlamaya hazırlanırken bugün Düzce sokaklarında kısıtlamanın sadece adı vardı. Kurallara aldırış etmeyenlerle kısıtlamalardan muaf olan vatandaşlar birleşince Düzce sokaklarında normal bir günden farksız görüntüler oluştu. Cadde ve sokaklardaki kalabalık ile ATM önlerindeki uzun kuyruklar bir kez daha “Sokağa çıkma yasağı böyle mi olur?” dedirtti.

banner619
Düzce 12.05.2021, 17:11 12.05.2021, 18:01
2884

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) tedbirleri kapsamında 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'te sona erecek olan "tam kapanma" dönemi devam ederken, Türkiye Ramazan Bayramı kısıtlamalar çerçevesinde evlerde kutlamaya hazırlanıyor.

Tam kapanma dönemi devam ederken bayram arefesinde Düzce sokakları kısıtlamaya aldırış etmeyen vatandaşların oluşturduğu yoğunluğa sahne oldu.

Kısıtlamalar çerçevesinde vatandaşların sadece zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak üzere ikametlerine en yakın market, bakkal ve fırın gibi işyerlerine gitmesine izin verilirken Düzce sokaklarındaki görüntü ise normal bir günden farksızdı.

Düzce’nin en işlek noktaları İstanbul ve Gaziantep caddeleri ile Atatürk Bulvarı’nda insan yoğunluğu oluşurken para çekmek için sıra bekleyen vatandaşlar da ATM cihazları önünde kuyruktaydı. Genci yaşlısı çok sayıda Düzceli de yasak olmasına rağmen kent merkezindeki banklarda oturarak etrafı izledi.

Tam kapanma kararı kapsamında uygulanan tedbir ve kısıtlamaların ihlal edildiği Düzce’de cadde ve sokaklar üzerinde güvenlik güçleri tarafından hiçbir önlem alınmaması da dikkat çekti.

Öte yandan yoğunluk kendisini trafikte de hissettirdi. Kent trafiğinin önemli noktaları olan Olimpiyat, Çoban ve Kervan kavşaklarında da trafik yoğunluğu yaşandı.

COVİD-19’la mücadelede mesafe kaydeden Düzce’de kuralları hiçe sayan vatandaşların bilinçsizliği akıllara yeniden ‘Böyle kısıtlama mı olur?’ sorusunu getirirken il genelinde yapılan denetim faaliyetlerindeki yetersizlik bir kez daha gözler önüne serildi.

banner844
Yorumlar (7)
Bitirdi 5 ay önce
Napsın millet maaşını çekmesinmi
Pazarları işyerlerini kapatıp zincir marketler bayram etti önlerindeki kalabalığı çekip atsanıza birazda
Sinan kambur 5 ay önce
Artık millet uyandı çok sevindim.kapanma işi zengine yaradı.muğla,Marmaris,fethiye,antalya oh ne güzel.fakir evde neden duruyormuş.aş ekmek kim verecek.berat Albayrak beyefendimi..
adamın teki 5 ay önce
düzcede emniyet kısıtlama denetlemesinde yetersiz değil, yapmıyor, yukarıdan emir gelmiş belli. daha önce ceza yiyenlerin suçu ne? şimdi niye denetlemiyorsun doğru düzgün?
Emeklinin biri 5 ay önce
Biz duyarlı vatandaşlar evde,sorumsuzlar dışarda olduğu süre COVİT ne ülkemizi, ne deDüzce yi bırakmaz...Azalır gibi olur hoop yine pik yapar, kısır döngü...
Düzceli 5 ay önce
Filistin için protestoya çıkanların haberini neden yapmıyorsun öncü? O kısıtlama ihlali değil miydi dersin? Artık bu şu demek oluyor devleti kimse ipine takmıyor. Kimse halktan büyük değil.
MASKELİ SÜVARİ 5 ay önce
Madem böyle olacaktı. Esnaftan ne istediniz. Virüsün bulaştığı her yer faaliyet te. En çok dikkat ve tedbir alınan heryeri kapatınız. Bu millet artık yutmuyor hacı
Nuri 5 ay önce
Millete suç bulmayın devletin güvenlik güçleri ne iş yapar böyle zamanlarda görevini düzgün yapmayanlar da suç